Každá z nás by sa v kútiku duše aspoň raz chcela stať hlavnou hrdinkou romantického filmu. Povedzme si narovinu, aj keď občas skrývame, že nie sme romantičky, vždy sa nájde moment, kedy sa naše srdcia jednoducho roztopia. Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najromantickejšie filmy všetkých čias a ponorte sa do sveta plného lásky, nehy a túžby!

Z času na čas sme otrávené každodennými problémami, a tak si nutne potrebujeme nájsť chvíľku pre seba. Zababušiť sa do deky so šálkou čaju a sledovať romantický film – to je naše! Dokonca nám nerobí problém si film pozrieť aj po stýkrát. To sme jednoducho my, ženy, ktoré potrebujeme odísť z reálneho sveta a prísť do sveta, kde je všetko možné a kde každý príbeh končí šťastne. Spravte si deň len pre seba a vyberte si z našej ponuky ten správny film!

1. Pretty Woman

pretty woman
Pretty Woman, zdroj: imdb.com

Film je o krásnej prostitútke Vivian, ktorú si prenajme Edward ako spoločníčku. Do ich pracovnej dohody však vstúpi láska, ktorá celý príbeh zamotá. Ich vzťah sa vášnivo vyvíja a Vivian pochopí, že byť prostitútkou nie je tá najlepšia voľba.

2. Hriešny tanec

hriesny tanec
Hriešny tanec, zdroj: imdb.com

Filmový trhák, ktorý dostane každého. Láska medzi tanečníkom Johnnym a Bejby je natoľko energická, že piesne, ktoré sprevádzajú erotické scény, si spievame dodnes. Ich slávnu dvíhačku si zapamätal snáď každý.

3. Osobný strážca

osobny strazca
Osobný strážca, zdroj: imdb.com

Čarovný film o láske dvoch odlišných ľudí, ktorí prekonávajú každodenné nešváry ich rozdielnych svetov. Hlavných hrdinov filmu stvárňuje Whitney Houston a Kevin Costner.

4. Titanic

titanic
Titanic, zdroj: imdb.com

Tento film nemusíme ani spomínať. Veď to je jasné. Niet žiadnej ženy na svete, ktorá by tento film nevidela. Obraz založený podľa skutočnej udalosti predstavuje lásku medzi mužom a ženou rozdielnych spoločenských skupín, kvôli ktorým podliehajú veľkým tlakom. Ich láska sa napokon skončí, keď Jack zomiera a stráca sa v hlbinách oceána.

5. Notting Hill

notting hill
Notting Hill, zdroj: imdb.com

Herečka z Hollywoodu Ann sa zaľúbi do mladíka Williama, ktorý je majiteľom kníhkupectva. Obidvom sa životy zrazu obrátia hore nohami.

6. Štyri svadby a jeden pohreb

styri svadby a jeden pohreb
Štyri svadby a jeden pohreb, zdroj: imdb.com

Slobodný muž Charles si zaumienil neoženiť sa. Veľkým problémom je ale to, že je veľmi príťažlivý a okolo neho sa denne hemží veľa potenciálnych žien. No svoj postoj si rozmyslí až v momente, keď stretne Carrie.

7. Duch

duch
Duch, zdroj: imdb.com

Bankár Sam a jeho čoskoro manželka Molly žijú pokojný život až dovtedy, kým Sama zasiahne výstrel. Ani krutá smrť nedokáže rozdeliť silné puto medzi nimi. Dojímavý príbeh o sile lásky vás určite dostane.

8. Zoznámte sa, Joe Black

zoznamte sa joe black
Zoznámte sa, Joe Black, zdroj: imdb.com

Príbeh plný lásky a mystiky v podaní Brada Pitta. Hlavný hrdina sa veľmi priskoro stretne so smrťou, ktorou sa napokon aj stane. Vtedy láska Susan všetko zmení a nakoniec smrť oslobodí.

9. Rómeo a Júlia

rome a julia
Rómeo a Júlia, zdroj: imdb.com

Dráma Williama Shakespearea je o láske dvoch mladých ľudí, ktorým však neprajú ich znepriatelené rodiny. Napokon si pre lásku vyberú spoločnú smrť a vám tak vnuknú otázku o živote, láske a smrti.

10. Odviate vetrom

odviate vetrom
Odviate vetrom, zdroj: imdb.com

Ľúbostný príbeh o Scarlett O‘ Harovej, ktorá sa zaľúbi do Ashleyho Wilkesa. Avšak on sa ožení a Scarlett sa rozhodne, že sa zo vzdoru vydá za muža, ktorého nemiluje. Medzi mužmi vypukne vojna a začnú navzájom bojovať. Film vám ponúka nádej, že láska naozaj existuje.

Foto: pixabay.com, imdb.com