Populárna speváčka Demi Lovato, zrodená na stanici Disney Channel, bola 1. augusta hosťom šou v iHeartRadio, kde sa okrem iného preberali aj rôzne „nálepky“, s ktorými je americká hviezda spájaná. Jednou z nich je aj bipolárna afektívna porucha, a teda duševné ochorenie, pre ktoré je typické extrémne striedanie rôznych nálad. V istej chvíli má ,,pacient“ pocit, že dokáže všetko, čo si zaumieni a vzápätí upadá do ťažkých depresií.

 

Nepríjemná „značka“

24-ročná popová hviezda uviedla, že označenie „bipolárna“ jej vôbec nie je príjemné. „Viem, že keď ľudia poukazujú na moju bipolaritu, majú pravdu, no nemám rada, keď to berú ako niečo, čo ma preslávilo, prípadne ako moju nálepku. Jednoducho tú poruchu mám, ale nedefinuje to, kým som,“ vysvetľuje tmavovlasá kráska. Zároveň dodáva, že má aj veľa iných prívlastkov, s ktorými nemá najmenší problém, no bipolarita medzi ne jednoznačne nepatrí.

Demi Lovato a bipolarna porucha

To dobré zo zlého

Demi hovorí o svojej neželanej poruche absolútne otvorene. V roku 2011 vyhľadala pre ťažké depresie, problémy v stravovaní či kvôli sebapoškodzovaniu odbornú lekársku pomoc a na chvíľu sa dokonca stiahla do úzadia. Sama pritom netušila, že je bipolárna, kým nevidela výsledky liečby, ktorú jej nastavili. V súčasnosti sa však cíti výborne. Svoju diagnózu sa snaží využiť pre dobrú vec a pomáha informovať verejnosť o tom, aké dôležité je vnímať vlastné duševné zdravie: „Som si vedomá toho, že mám možnosť prihovoriť sa k ľuďom, ktorí ma počúvajú. To je dôvod, prečo nechcem iba spievať, ale chcem využiť svoj hlas aj pre iné veci,“ uzavrela americká hviezda.

Demi Lovato a bipolarna porucha

Demi Lovato a psychicka porucha

Demi Lovato a dusevna porucha

Demi Lovato a bipolarna porucha

Demi Lovato a bipolarna porucha

Demi Lovato a bipolarna porucha

Zdroj: usmagazine.com | Foto: Instagram, GuoGuiyan.com