To, že sa blížia Vianoce, ešte neznamená, že sú ľudia k sebe milší a pozornejší. Naopak, oveľa viac sa náhlia a zabúdajú na obozretnosť. Zlodeji preto toto uponáhľané obdobie využívajú naplno a je tak oveľa pravdepodobnejšie, že sa namiesto darčekov vrátite domov s prázdnymi rukami a prázdnou peňaženkou. Alebo aj bez nej.

Už sa vám niekedy stalo, že ste sa pri akciových mandarinkách v obchodnom dome tlačili s viacerými nákupu chtivými ľuďmi a snažili ste sa za každú cenu získať tie najkrajšie kúsky pre seba? Kde bola vtedy vaša peňaženka? V taške? a Kde bola vaša taška? Bezpečne zavesená na pleci? Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojom facebookovom profile video, ktoré zachytáva bleskovú krádež. Je až neuveriteľné, s akou samozrejmosťou a ľahkosťou muži okradli nakupujúcu ženu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Išlo o bežnú situáciu pri pulte s ovocím. Viaceré kupujúce si pokojne vyberajú z ponuky, keď k nim zozadu pristúpi zlodejka. Odstaví svoj vozík a chvíľu si vyberá obeť. Počká, kým si začne naberať ovocie a v tej chvíli, v priebehu sekundy, vyťahuje jej červenú peňaženku, ktorú si s úplnou samozrejmosťou vkladá do tašky. Rýchle, jednoduché. Pani bude, bohužiaľ, veľmi prekvapená, keď príde k pokladni a zistí, že si svoj nákup dnes domov nedonesie.

Polícia upozorňuje, že „Video slúži výhradne na preventívne účely a nehovorí o vine žiadnej z osôb zachytených na videu.“

Zdroj | Video | Foto: facebook/policiaslovakia