Tento víkend sa na televíznych obrazovkách Markízy nesie v znamení veľkolepého finálového večera populárnej šou The Voice Česko Slovensko. Nadšení účinkujúci si však rýchlo pečenú slávu užívajú natoľko, že im možno unikli niektoré podstatné veci z reálneho života. Slovenská ikona Dara Rolins tak nedávno bez okolkov prehovorila o skutočnom pozadí speváckych súťaží typu The Voice.

Dara si sedenie v lukratívnom porotcovskom kresle vyskúšala hneď niekoľkokrát. Súťažiacich hodnotila v šou SuperStar aj The Voice, kedy boli tieto projekty v našich končinách ešte veľmi ostro sledované.

voice

Popularita speváckych súťaží však s každým rokom pomaly klesá, čo si všimla aj mega slávna umelkyňa. ,,Ja som mala to šťastie, že mňa to zasiahlo v začiatkoch, keď to naozaj malo “wau efekt”. A obzvlášť v tom čase súťaže aj naozaj vyprodukovali hviezdy. Hovorilo sa o nich, vedelo sa o nich, registrovali ich ľudia aj po súťaži. Nehovorím, že všetci zostali na výslní dodnes, ale malo to zvýšenú pozornosť,“ priznala Dara v rozhovore pre Český rozhlas.

Speváčka sa ďalej vyjadrila aj k aktuálnemu dianiu na našej hudobnej scéne, pričom narážala i na čerstvé hviezdy účinkujúce v česko-slovenskom programe. ,,Televízia im zaručí Prime Time, čo každého na začiatku tak ‚namlsá‘ a rozmazná. Mnoho z nich si na to zvykne a berie to ako samozrejmosť, že aha, tak to je ono, ja som už v šoubiznise,” Rolins priblížila reálne pocity mladých spevákov, pričom ale dodala, že po skončení šou celý tento cirkus náhle opadne.

the voice

Atraktívna plavovláska je presvedčená o tom, že stať sa slávnym zo dňa na deň neprináša neznámym talentom žiadne ovocie. Každý z nich si totiž po vypnutí kamier bude musieť celú náročnú cestu vyšlapať odznova, inak upadne do zabudnutia. Dara tiež spomenula bývalé hviezdičky zo šou SuperStar, ktoré sa napriek víťazstvu nijak zvlášť nepresadili, pričom ich predbehli speváci, ktorí sa umiestnili na nižších priečkach.

,,Oni si musia uvedomiť, že nikto tú prácu neurobí za nich. To je ilúzia, pozlátka, to je šou! Ale nejde predbehnúť tú škôlku, školu a vysokú šoubiznisu. A oni sú odrazu hneď v tej vysokej škole. Takže ich to potom tak pekne šupne naspäť na štartovaciu čiaru a až potom to začína naozaj. To predtým bola iba rozprávka,“ bývalá porotkyňa zanechala tváram z televíznych obrazoviek drsný, no zároveň veľmi úprimný odkaz.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Dara Rolins

Zdroj: Český rozhlas | Foto: Instagram/Dararolins_vermi, Thevoiceceskoslovensko