Vedeli ste o tom, že Medzinárodný deň mužov (MDM) pripadá práve na dnešný deň? Muži sa teda nemôžu sťažovať, že sú diskriminovaní, lebo ženy sú oslavované a oni nie. Hoci sa 19. november neoslavuje tak, ako 8. marec, zaslúži si rovnakú pozornosť.

Muži majú byť tí silní ochrancovia, no nik im za to nič nedá, nepoďakuje. Znášajú naše výkyvy nálad, hystériu, smiech, plač. A preto sa OSN a UNESCO v roku 1999 rozhodli uznať dnešok ako Medzinárodný deň mužov. Tento deň sa oslavuje v 60-ich krajinách sveta! Obyvatelia Trinidad a Tobogo oslávili MDM ako prví a odvtedy sa šíri svetom.

Asi nie je náhoda, že muži majú svoj deň práve v novembri. S týmto mesiacom sa spája aj projekt na podporu prevencie všetkých mužských ochorení – Movember. Ide o spojenie slov moustache a november. Počas neho si majú páni nechať rásť fúzy na znak podpory projektu. A ako ju môžu vyjadriť ženy? Povedzte svojim silným polovičkám, aby nezanedbávali prevenciu. Tá totiž mnohokrát zachráni život.

Milé žienky, nezabudnite dnes toho svojho chlapa, otca, deda, syna či kamaráta poriadne objať a kúpiť mu nejaké to pivko alebo čokoládu k ich sviatku. Veď oni si tiež zaslúžia byť oslavovaní.

Foto: Pixabay