Sme ženy. Milióny pocitov, tisíce myšlienok a stovky kombinácií. Z času na čas potrebujeme vypnúť okolitý svet a ponoriť sa do vlastného vesmíru. Nasať novú energiu. Žiaľ, nie sme stroje s ekologicky prospešným solárnym dobíjaním.

Našťastie sú tu bytosti, ktoré nám dokonale rozumejú a relax potrebujú rovnako ako my. Priateľky, sestry, matky, kamarátky, spolužiačky, kolegyne, susedky, náhodné známosti, brunety, blondínky, rusovlásky – všetko sme to my v hektickom svete a musíme proti stresu bojovať spoločne. Každá z nás si zaslúži jeden deň voľna. Preto teraz vezmi mobil a vytoč, tvojej osobe, najbližšiu a najmilšiu žienku.

3

Americký dámsky magazín ,,Secret Garden“ nedávno zverejnil štúdiu, že zrelaxovaná oddýchnutá žena zvláda omnoho viac stresu a tlaku. Už len obyčajné objatie blízkej kamarátky spôsobí vylučovanie endorfinov – hormónov šťastia, ktoré mozog nabijú novým prívalom sily. A práve toto dokáže len dámska jazda!

1) Bohyne noci

Netúžili ste byť v detstve tými najkrajšími princeznami- Popoluškami, ktoré po vkráčaní na bál očaria zrak všetkých navôkol? Prečo si tento sen nesplniť práve dnes? Vyčarujte si doma kozmetický skrášľujúci salónik, pozvite kamarátky a po niekoľkých procedúrach manikúry, kaderníckych zákrokov a make-upu, stačí už len vybrať dokonalé šaty. Princezné však nesmú ani hladovať! Urobte si radosť z gurmánskeho pôžitku vo vašej obľúbenej reštaurácii a môžete vyraziť na bál. Dnes nemusíte mať starosti či alebo kto si vás všimne. Ste so svojimi najlepšími kamarátkami a pre ne znamenáte všetko!

2

2) Cesta za dobrodružstvom

Máte radi dobrodružstvo? Neočakávané cesty plné napätia a vzrušenia, čo vás na nich čaká? Tak zvolajte správnu partiu a Tolkienove príbehy sa môžu začať! Možností je mnoho. Vyhľadajte si napríklad najbližší náhodný spoj vlakom (nech už smeruje kamkoľvek), zbaľte najnutnejšie veci a hurá spoznávať nové kraje!

3) Vôňa (atmo)sfér

Ak sa vám nechce putovať do diaľav a ste skôr domáci tip, pripravte si klasickú dámsku jazdu v teple domova. Príjemnú atmosféru môžete naaranžovať podľa vkusu, doplniť príjemnou vôňou rozkrojeného pomaranča, do ktorého zapichnete klinčeky. Tento recept vytvorí pokojného ducha pohody a Vianoc v celom priestore. Chutné jednoduché jedlo, koláčiky, vínko a váš obľúbený film. Už len pozvať tú správnu spoločnosť a dámska jazda sa môže začať!

Foto: Pinterest