Priznať si, že city medzi partnermi definitívne ochladli, nie je jednoduché pre žiadnu z nás. Bez ohľadu na to, či ste boli alebo neboli iniciátorkou rozchodu, po odlúčení od lásky môžete začať pociťovať veľký smútok a bolesť. Prečítajte si naše tipy, ktoré vám pomôžu ľahšie a rýchlejšie prekonať náročné obdobie bez potreby opúšťania sa v baroch či hľadania známostí na jednu noc.

Vyjadrite svoje pocity

V prvom rade by ste mali vedieť otvorene vyjadriť, prijať a následne spracovať skutočné emócie, ktoré vás po ťažkom životnom rozhodnutí postihli. Človek po rozpade vzťahu obvykle pociťuje úzkosť, smútok, stres či dokonca zúrivosť. Nebojujte s týmito pocitmi a nepotláčajte ich v sebe – snažte sa všetky do jedného akceptovať a dať zo seba von, inak sa ich tak skoro nezbavíte.

Pokúste sa znovu nájsť samú seba

Vo vzťahu sa každá z nás správa tak trochu inak, pričom neraz máme tendenciu v mnohom sa opačnému pohlaviu prispôsobovať. To obnáša podieľanie sa na spoločných aktivitách, záľubách i zmenu celkového štýlu v rôznom smere. Po rozchode preto máme pocit, že nás nič nebaví a na všetko sme ostali samé. Nie je to ale vôbec pravda.

Určite sa pokúste znovu objaviť všetky tie veci a činnosti, ktoré vás napĺňali ešte predtým, než ste sa dali dohromady s novým mužom. Vráťte sa do spoločnosti, skúste znovu skontaktovať starých priateľov a obnovte koníčky, ktorým ste kedysi venovali svoj voľný čas.

Začnite sa venovať kreatívnej činnosti

Mnohí vedci sa zhodujú v tom, že stresujúce obdobia najrýchlejšie prekonáme, keď sa naplno zaboríme do prác, ktoré si vyžadujú našu plnú pozornosť a v najlepšom prípade i kreatívne myslenie. Pri takejto činnosti sa na chvíľu stratíme v akomsi vymyslenom svete, kde neexistuje miesto pre starosti a problémy “zvonku”, a zároveň môžeme našu vnútornú bolesť pretvoriť na niečo pekné.

Starajte sa o seba

V žiadnom prípade nezačnite zanedbávať svoj vzhľad alebo psychické naladenie len preto, že vás opustil partner. Nalíčte sa, nahoďte sa do zvodného outfitu a vyrazte do spoločnosti. Cieľom nie je okamžite zalepiť staré rany novou známosťou, ale ostať stále aktívna, krásna a v spojení s okolitým svetom. Nové impulzy vám pomôžu nemyslieť v jednom kuse len na stratenú lásku a tiež nikdy neviete, či na vás za rohom nečíhajú omnoho lepšie príležitosti.

Doprajte si výlet

Pokiaľ ste vo fáze, že žiadne triky nezaberajú, máme pre vás ešte jednu veľmi osvedčenú radu. Neexistuje lepší liek na prekonanie rozpadu vzťahu, ako vyraziť niekam preč od všetkých starostí a čo najďalej od miest, ktoré vám stále pripomínajú bývalého priateľa.

Choďte sama alebo s kamarátkou, hlavne si užite objavovanie nových miest, spoznávanie nových ľudí, určite sa neotáčajte za minulosťou a neplačte doma do vankúša. Vytúžený výlet či dovolenka predstavujú bezbolestný spôsob, ako svoju hlavu naplno zamestnáte zaujímavejšími vecami, než je žiaľ za nepodareným románikom.

výlet

Zdroj: slovakwoman.sk | Foto: Pixabay.com