Vo štvrtok sa hosťom politickej relácie Na hrane stal premiér Slovenskej republiky Igor Matovič, ktorý okrem iného zodpovedal aj niekoľko otázok od divákov. Predseda vlády prekvapil svojou odpoveďou ohľadom očkovania proti vírusu. Pôjde príkladom alebo dostane vakcínu ako posledný?

Tento štvrtok sa v štúdiu televízie JOJ mali nachádzať líder strany HLAS-SD Peter Pellegrini a podpredseda NR Juraj Šeliga. Avšak z toho nakoniec vzišlo a situáciu v politickej relácii Na hrane nakoniec zachránil premiér Igor Matovič, ktorý sa v rozhovore s moderátorkou Janou Krescanko Dibákovou ocitol sám bez protivníka. A hoci predsedovi vlády chýbal rival, dosť ho vytrápili otázky od divákov.

,,Keď príde na Slovensko očkovacia látka, dáte sa ako prvý zaočkovať ako vzor všetkým verejne spolu so svojou rodinou a následne aj celou vládou?” znela otázka diváka zo Žiliny. ,,To som raz sľúbil a potom som si uvedomil, že prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia, ktorí sú najviac ohrození. Čiže ideálne by bolo, keby som sa zaočkoval úplne posledný, keď každému, kto očkovaciu látku chcel, aby sa mu ušlo. Ale zároveň ľudia by potom pochybovali o tom, či sa očkovať dám. Čiže ja vopred hovorím, že zaočkovať sa na 100 percent dám, ale pripadalo by mi to ako férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný ako posledný, aby všetci tí, ktorí majú byť chránení predo mnou, aby chránení boli,” povedal premiér, načo moderátorka konštatovala, že ide o šalamúnske rozhodnutie.

,,Neviem vám povedať definitívne, ako to vyriešim, lebo možno mi niekto povie, že mám byť prvý, ale pripadá mi to potom nefér voči tým starým ľuďom alebo zdravotníckym pracovníkom, ktorým by sa potom o tú jednu očkovaciu látku ušlo neskôr,” priblížil Igor Matovič. Sám tak nedokáže povedať, či bude zaočkovaný ako prvý alebo posledný.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: videoportal.joj.sk, YouTube – Správy zo Slovenska, Facebook – Igor Matovič, Na hrane TV JOJ