Jedným z najznámejších a najcelebritnejších módnych podujatí je okrem vyhlasovania Oscara asi akcia Costume Institute Met Gala, ktorá sa konala v New Yorku a na červený koberec pritiahla najvýraznejšie osobnosti celého Hollywoodu a hudobného priemyslu. Komu to vyšlo a komu nie?

 

Kim Kardashian

1

Kimbo sa pred týmto večerom zjavne zapozerala do starých videoklipov Britney Spears, nakoľko v podobnom, no krajšom outfite, zmyselne tancovala ku skladbe Toxic, ešte pred x rokmi. Vypumpovala ho však pekne dorobenými vypchávkami na pleciach a od zadku jej začali rásť pierka. Nie nadarmo sa hovorí ,,pyšná ako pávica”, len keby bolo na čo. Pri zadku, prsiach a ,,vlečke” vyzerá jej hlava s ulízaným vrkočom extrémne malá a telo sa jej touto voľbou opticky ešte viac zväčšilo. Škoda, ak by sme vymazali všetko od začiatku pŕs smerom dole, vyzerala by skvele :)

Kendall Jenner

2

Nie, toto nie je tá obluda s napumpovanými ústami, ale asi najkrajšia slečna z klanu Kardashian. Kendall nám trochu pripomína Sandru Bullock v mladom prevedení a napriek nízkemu veku vyzerá v šatách dospelo a krásne. Ak vám na nej chýba nejaký šperk, my zaň považujeme samotné šaty, ktoré sú výrazné samé o sebe, zvolili by sme možno jednoduchý prsteň a kabelku.

Miley Cyrus

3

Miley Cyrus, ach.. Sladká Hannah Montana, ktorá sa potrebuje odhaľovať za každú cenu, vyzerá ako vyžitá šľapka z tretej cenovej kategórie. Čierna s vybíjanými prvkami je síce in, ale nie ak si dáte obojok a o dve čísla väčšie šaty, v ktorých pripomínate nožnicovorukého Edwarda. A tie modré, ulízané vlasy dákym sajrajtom? Nerozumieme, že na rebrách má vytetovaný lapač zlých snov a nepodarilo sa mu nás od tejto nočnej mory ochrániť. Či to funguje iba na ňu?

Selena Gomez

4

Krásna Disney hviezdička a bývalá frajerka Justina Biebera sa na párty ukázala v jednoduchých čiernych šatách, ktoré pripomínali nočnú košeľu, keďže aj hrudník mala nejaký rozlajdákaný a zdeformovaný. Cica mica je síce skvostná, nádherná a exotická, ale tieto šaty boli trochu krokom vedľa.

Vanessa Hudgens

15

Keby mala o trochu viac make upu alebo očných tieňov, po jednom zakopnutí by jej celá omietka spadla dole ako kariéra po jedinom úspešnom detskom filme. Ešteže má previazané nôžky peknými sandálkami. Nevieme ako vám, ale šaty nám pripomínajú lacný podklad pre nepochopiteľne veľa prišitých kamienkov, ktoré vôbec nevyzerajú pekne a sú doplnené sieťkou na hlave a náušnicami, ktoré zjavne ukradla starej mame. Ostáva nám len predpokladať, že Vanessa sa snažila zladiť dievčenskosť s dospelosťou, ale nevydalo. Snáď nabudúce.

Beyoncé

9

Sieťka je momentálne bez pochýb jedným z najdôležitejších prvkov módy súčasnosti. Queen B. mala šaty naozaj krásne, prepracované, zrejme ,,decentne” čo – to odhaľujúce, dokonca do nich aj výrazne schudla, ale čo tá vizáž? Nech je dievča akákoľvek vplyvná celebrita, kreáciou na hlave pripomína pikolíka z hotela a zviazané vlasy nad čelom jej vyzerajú zničené a zle zafarbené. Aj majster tesár sa občas utne a nám sa tentokrát Beyoncé napriek krásnym šatám nepáči.

Rihanna

8

Barbadoská kráska zjavne oskalpovala medvede, líšky, činčily, hrable, šišky a ľavou nohou sa vydala za kráľa Slnko, aby svojimi nespratnými šatami oslepila celý Hollywood. Rihanna je neuveriteľne krásna žena, momentálne s parochňou na hlave, ale tento outfit je zbytočne a prehnane veľky. Iba žeby chcela na vlečku vysypať piesok, kde by sa mohli hrať detské hviezdy z Disney Channel. :)

Lady Gaga

7

Oooooooooooooo Chesus, čo povedať? Alebo zrkadielko, zrkadielko? U Stefani sme zvyknutí na kadejaké výstrelky, ale takáto škaredá ešte skutočne nebola. Zle urobené obočie, vizáž ako zlá kráľovná zo Snehulienky a disco odev ako z diskotéky, keď fičali Bee Gees či súrodenci Hečkovci. Ale na karneval dospelých, cool.

Jennifer Lopez

10Ďalšia sieťka, ďalšie bodky na sieťke a zle riešené prsia. Celková róba pôsobí, povedzme si to úprimne, škaredo. Najmä v oblasti hrudníka vyzerajú šaty, akoby boli šité na malé dievča pred pubertou a JLo z nich nelichotivo kypí.

Sarah Jessica Parker

11

Módna ikona? Seriózne? Herečka nikdy nepatrila k typickým kráskam, avšak tento ľudovo- moderný kroj zabil aj to, čo mohli iné šaty zachrániť. Prvotný strih šiat je zaujímavý, vlečka je však zbytočná a rušivá ako aj ,,šerpa”, ktorá ju korunuje akurát tak za kráľovnú gýču a bizarnosti. Ženy, ak si už dáte záležať s vlasmi tak, ako Jessica, nepremaľuvávajte sa, akoby ste išli na travesti show do Las Vegas. A keď sa už chcete inšpirovať kreslenými rozprávkami, vyberte si radšej nejakú princeznú a nie z Hádesa z rozprávky Hercules.

Kate Hudson

12

V jednoduchosti je krása a práve to dokázala Kate Hudson, ktorej sa úplne stačí obliecť do svojho úsmevu a jednoduchých šiat, v ktorých doslova žiari. Nevadí nám ani jej rozcuchaný účes, no zvolili by sme inú kabelku.

Katy Perry

13

Seriózne? Ak chcela šokovať, tlieskame všetkými desiatimi, ak chcela vyzerať otrasne, tak tiež. Už dávno nie je základom skvelého outfitu ladenie topánok s kabelkou a podobne, dokonca aj komiksy a grafity sú celkom v kurze, no toto je asi väčšia pohroma ako Kimbo v záclone. Strih šiat je úplne, ale úplne zlý, kabelka je cool akurát ak je chorá a potrebuje neustály prístup k horúcemu čaju z termosky a rukavice sú prebytočným artiklom na tele krásnej speváčky. Najlepšou voľbou asi zostáva parochňa, s ktorou asi chcela docieliť, aby ju nikto nespoznal. Kiežby.

Amal Clooney

 

14Ladia, sú spolu krásni a jej nechýba skutočne nič okrem lepšie zvolenej sukne šiat. Korzet je zaujímavý, ale tortový štýl si mala pani Clooney odkrútiť radšej na svadbe. Alebo, žeby sa vracali 80. roky?

Anne Hathawey

16

Ak chcela Majka z Gurunu piecť a pomýlila si trúbu s červeným kobercom, potom chápeme. Outfit zo zlatého celofánu či z maskérne hviezdnych vojen je síce zaujímavý z pohľadu jedinečnosti, no tu to končí. Veríme, že látka bola vzdušná a nepotila sa, lebo na tejto látke je skutočne vidieť každé aj minimálne zaváhanie.

Adriana Lima

19

Oooooooooooh Tych, mon amou, prečo? Tak nádherná žena a tak škaredé šaty. Umelá ofina v jemne odlišnom odtieni mení modelku z časti na Morticiu z Adams Family a z časti na Nataliu Oreiro v období rebélie s čudnou ofinou. Bodky na šatách už berieme ako samozrejmosť, avšak v tomto prípade ide o outfit, ktorému rozumieme skutočne najmenej, najmä vzhľadom na dokonalosť jeho nositeľky. Snáď nabudúce..

18 17 6 5

Foto: Facebook