Mnohé z nás si hovoria, že začnú chodiť do fitka, prípadne budú pravidelne cvičiť. Ale ako sa vraví, „skutek-utek“. Všetci to dôverne poznáme, no ak sa už nakopnete, nie je problém pokračovať. Dokonca aj v prípade, že nemôžete ísť do fitness centra! Dá sa to aj doma. Ako? Jednoducho! Ponúkame vám zopár výborných tipov. 

Ak sa nedostanete k reálnym strojom na cvičenie, pomôžu vám aj po domácky ,,vyrobené“!

Majte ruky ako bohyňa

Ešte len začínate s cvičením, no nemáte doma jednoručky. Pobežíte hneď nejaké kúpiť? Predpokladáme, že nie. Preto vám na začiatok úplne postačia plastové fľaše s vodou. Záleží len na vašom rozhodnutí, aké ťažké a veľké budú.

Keď stroj za stovky eur nahradí metla

Určite poznáte vytáčanie sa s tyčou za chrbtom. V posilňovni s tým nie je problém, tam ju nájdete. Kde však takú tyč vziať doma? Skúste drevený meter alebo rúčku z metly či mopu. Je síce o niečo ľahšia, ale v zásade splní účel.

tlakyChcete cvičiť tlaky na prsia, no chýba vám ,,tá“ veľká činka na kotúče? Ak už máte palicu z metly alebo meter, pridajte k tomu kolieskové korčule (s putkom vzadu) a máte z polovice vyhraté. Na konce metra zaveste korčule, do každej dajte fľašu s vodou (takú ťažkú, ako uznáte za vhodné) a hybaj tlakovať.

Lavička, ktorú si zamilujete

A tu sa dostávame k ďalšej dileme: ,,Kde budem tlakovať, keď nemám lavičku?“ Nezúfajte, že vaša domácnosť ňou nie je vybavená. Postačia vám 3 stoličky. Dve postavíte oproti sebe a medzi ne vložíte bokom tretiu. Ľahnete, cvičíte.

Nohy ako fitneska vďaka čistej vode!

Ani závažia na nohy už pre vás nebudú takým veľkým problémom. Opäť môžete využiť fľaše s vodou, ktoré si napríklad šálom, šatkou, prípadne bandážou priviažete k nôžke. Okamžite môžete začať zanožovať, prednožovať, unožovať… Čo len chcete.

A na záver, ak chcete precvičiť nohy a chýba vám tzv. leg press, nevadí. Ak nie ste doma sama, môžete požiadať o asistenciu súrodenca, partnera, dieťa, susedu, je to len na vás. Vášho parťáka tak zneužijete ako závažie.

Vidíte, koľko sa toho dá doma zvládnuť aj bez permanentky do fitness centra? Ak si zakúpite základné cvičebné pomôcky (napr. fit loptu, gumené pásy, jednoručky), naštudujete
nejaké tie cviky, vo vašom domácom fitku sa už bez trénera nebudete cítiť taká stratená. Tak teda, športu zdar!

Foto: Pixabay