Slogan “Ochutnaj dúhu” momentálne na populárne Skittles cukríky vôbec nesedí. Spoločnosť Mars, ktorá ich vyrába, totiž začala predávať limitovanú edíciu Skittles, ktoré sú celé biele. Za ich marketingovým ťahom je však pekná myšlienka.

Jún je považovaný za mesiac, kedy sa oslavuje LGBT Pride. Pride, alebo teda pochod za LGBT komunitu, je pozitívnym postojom proti diskriminácii a násiliu voči lesbičkám, homose*uálom, bise*uálom a transse*uálom (LGBT), aby podporili svoju dôstojnosť, práva na rovnosť, zdvihli o sebe povedomie, vybudovali komunitu a oslávili se*uálnu rozmanitosť a rozdiely medzi pohlaviami. Symbolom pochodu je dúhová vlajka, a tak sa nové Skittles v obchodoch prezentujú so sloganom: “Počas Pride-u je len jedna vlajka dôležitá. A tak sme sa vzdali našej, aby sme vyjadrili podporu.” Momentálne sa však predávajú len v Anglicku a je otázne, či vôbec prídu aj k nám.

white skittles

I keď mala spoločnosť Mars dobrý úmysel, mnoho ľudí zareagovalo negatívne. Verejne sa vyjadrovali k tomu, že biele Skittles zastávajú bielu rasu alebo to, že pointa Pride-u je práve ukázať, že sú medzi nami aj “iní”.

Zdroj: dailydot.com | Foto: dailydot.com, skittles.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ivana G
Niekedy je milá, inokedy sarkastická, no zaručene vždy usmiata a ukecaná. Ivana si rada robí srandu zo všetkého (hlavne zo seba) a rada trávi čas s rovnako "chytenými" ľuďmi.