Veľká Británia bojuje s obávaným koronavírusom inak než zvyšok Európy. Tamojšia vláda neprijala žiadne tvrdé opatrenia, takže pracovný a školský život obyvateľov ostrova ostáva v mnohom nezmenený. Počet ľudí infikovaných respiračným ochorením Covid-19 v Anglicku presiahol 5-tisícovú hranicu a podľa najnovších informácií už prenikol aj do kráľovského paláca!

Zahraničný magazín DailyMail priniesol šokujúcu správu o tom, že jednému zo zamestnancov Buckinghamského dvora bol potvrdený koronavírus. Zbožňovaná kráľovná Alžbeta II. vraj opustila miesto len v týchto dňoch s cieľom zabrániť najhoršiemu scenáru.

buckinghamsky palac

Ozývajú sa však svedectvá, uvádzajúce, že medializovaná informácia nemusí byť pravdivá a dlhoročná panovníčka sa možno mimo prepychového londýnskeho sídla nachádza už dlhšiu dobu, než bolo verejnosti odhalené. Vysokí predstavitelia zároveň odmietajú uverejniť informáciu o tom, či kráľovná prišla do styku s nakazeným pracovníkom alebo nie.

93-ročnú vládkyňu mal pri odchode sprevádzať aj 98-ročný princ Phillip a tiež ich štvornohý miláčik. Jej veličenstvo zároveň občanov krajiny ubezpečilo, že kráľovská rodina je pripravená podieľať sa na boji proti smrtiacej infekcii. Okrem iného vyzdvihla prácu zdravotníkov, vedcov a pracovníkov verejnej služby, no nezabudla spomenúť ani fakt, že v najbližších mesiacoch závisí vývoj pandémie od rozhodnutí každého jednotlivca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

kralovna Alžbeta a princ Phillip

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Wallpapercave.com, Pixabay.com, Instagram/theroyalfamily