V súvislosti so šírením obávaného ochorenia Covid-19 sme neustále upozorňovaní na striktné dodržiavanie prvoradých hygienických pravidiel. V boji proti nákaze zastupuje poctivá prevencia významnú úlohu, zahrňujúc udržiavanie odstupu medzi ľuďmi, časté a dôkladné umývanie rúk, nosenie rúšok či dezinfekciu domácností. Poniektoré opatrenia si ale vyberajú veľmi trpkú daň.

Od úplného začiatku prepuknutia koronavírusu sa stále dookola spomína dôležitosť zachovávania správnej životosprávy a prísnej hygieny. Napriek tomu, že dezinfekčné prostriedky a tekuté mydlá na báze alkoholu sa v boji proti infekcii stávajú neoceniteľnými pomocníkmi, vedľajšie účinky na telo môžu mať hrozivú podobu.

umývanie rúk

Známy markizák Samo Trnka, objavujúci sa v programe Dobre vedieť!, upriamil pozornosť na problém, s akým momentálne bojuje množstvo obyvateľov. Veselý vedátor Karol si vyfotil začervenanú a podráždenú pokožku na dlani s doložením uštipačnej otázky „A vaše rúčky vyzerajú ako?“.

Zničené a vysušené ruky sú dôsledkom príliš častého umývania s použitím dezinfekcie na báze alkoholu. Množstvo ďalších Slovákov priznalo, že ich podobné ťažkosti tiež trápia, pričom viacerí potvrdili ešte horšie následky. ,,Úplne tak isto, aj do krvi niekedy,“ súhlasne prikývol jeden z fanúšikov. ,,Úplne rovnaké, len horšie – krvavé, červené, opuchnuté a veľmi suché,“ znela ďalšia reakcia. Máte i vy podobné skúsenosti?

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/tensamotrnka | Foto: Instagram/tensamotrnka, Pixabay.com