Hriešne dobrá, sladká ako med či pokušenie všedných dní. Aj takto by sa dala nazvať čokoláda vo svete ženy. Väčšina z vás však slepo verí, že keď jej zjete viac, do rána budete mať na tvári doslova pohromu. Je to však pravda?

Veľké odhalenie… NIE!

Za nedokonalosťami pleti neviďte sladkosti, ale premnožené baktérie a nadmernú tvorbu kožného mazu. Avšak to nie sú jediní vinníci. V roku 2007 skúmali lekári z Harvardu vplyv stravy na 150-tisíc ľudí a prišli na to, čo spôsobuje nepekné vyrážky. Dievčatá, stredoškoláčky, ktoré konzumovali 3-4 porcie mlieka a mliečnych výrobkov denne, mali o 40 % väčšie riziko vzniku akné. Spôsobuje ho nielen akékoľvek mlieko, ale aj zmrzlina, cottage syr a smotanové výrobky. Vinníkom sú teda hormóny z mlieka.

Medzi ďalšie faktory, ktoré zhoršujú pleť, patria lieky obsahujúce kortikosteroidy, androgény alebo lítium. Štúdie taktiež preukázali, že niektoré diétne postupy, vrátane konzumácie už spomínaných mliečnych výrobkov, zvyšujú hladinu cukru v krvi a môžu vyvolať akné.

cokoladky

Ak ste si doteraz odopierali svoju najväčšiu vášeň, čokoládu, neváhajte a zahryznite sa do nej práve teraz. Ako už viete – vašej pleti to rozhodne neublíži. :)

Foto: flickr.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ivuš
Večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Miluje jahody, čokoládu, nezábudky a mužov. Jej heslom je: ,,Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"