Nech už ste v akomkoľvek veku, určite ste boli (alebo stále ste) milovníčkami rozprávok. V tých od Disneyho, ale aj v Pixarovkách sa pravidelne objavuje záhadné číslo A113. Aký tajný kód k nám posielajú tvorcovia animovaných filmov?

Tajné kódy, záhadné čísla a umiestňovanie odkazov v animákoch? V tomto prípade nejde o žiadne ovplyvňovanie ani konšpiráciu. Používanie symbolu A113 má jednoduché vysvetlenie. Ide o číslo učebne na Kalifornskom inštitúte umenia, kde sa vzdelávala prvá generácia animátorov, ktorí majú vedúce postavenie v Pixare alebo u Disneyho. V tejto miestnosti sa v prvom ročníku vždy vyučuje grafický dizajn a animácia postáv. Prostredníctvom toho, že tvorcovia zakomponujú číslo tejto triedy do rozprávok, podporujú ešte len začínajúcich umelcov a ďakujú svojej alma mater, kde sa všetko naučili.

Príšerky: Univerzita

r2

Tak isto aj v rozprávke ,,Hore”

r3

Hľadá sa Nemo

r4

Lilo & Stitch

r5

Ratatouille

R6

Autá

r7

Wall-E

r8Neskrotná

r9

Simpsonovci

r10

Princezná a žaba

r11

Číslo A113 je poctou všetkým učiteľom, kolegom a ich alma mater v Kalifornii

r12

Foto: Brightside.me, FindingMickey.com, pixar-planet, imgur.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)