Prednedávnom som natrafila na jedno veselé fórum, kde sa niekoľko mužov medzi sebou bavilo, čo sa asi ženám páči a nepáči na mužských rukách. Čo vlastne prezrádzajú ich ruky? A prečo sa vlastne ženy toľko o ruky zaujímajú? To ma prinútilo pátrať ďalej a čuduj sa svete, dozvedela som sa veľmi zaujímavé informácie!

 

Americkí vedci zistili…

Vlastne to boli kórejsí vedci. Dali si tú námahu a pomerali viac ako stovke mužov prsty a ich výbavičku. Vo svojej štúdii píšu, že ak má muž dlhší prsteníček ako ukazovák, je vysoko pravdepodobné, že bude bohato obdarený. Iná štúdia zas hovorí o tom, že títo muži zvyknú byť milší k ženám, lepší poslucháči, zvyknú dávať viac komplimentov a robiť viac kompromisov. Čo poviete, je to pravda?

Zo života

Musím sa priznať, že ja osobne si na mužoch všímam ruky ako prvé. Mám na to tak trošku úchylku. Ruky si všímam všade a na každom. Je jedno, či je to potenciálny budúci ex, herec v mojom obľúbenom seriáli, spolusediaci vo vlaku alebo model na plagáte. Preferujem mužné, veľké ruky, nakrátko ostrihané a čisté nechty, pár mozoľov na dlaniach mi tiež nevadí. Chlapi s takýmito rukami mi jednoducho vyhovujú najviac. Nech je chlap akokoľvek atraktívny, ak má – pre mňa – neatraktívne ruky, v rebríčku veľmi rýchlo klesá dole.

Prečo?

Z vlastných skúseností som sa presvedčila o tom, že ruky prezradia veľmi veľa – a nie len o veľkosti jeho pýchy, ale rovnako aj o jeho osobnosti. A nie je potrebné na to ani čítať zahraničné štúdie, stačí sa iba pozorne poobzerať.

Na rukách záleží! Bude sa vás nimi predsa dotýkať, a povedzme si na rovinu, zrejme nezostanete iba pri dlžaní sa za ruky a hladení po líci.

Nechy

Neostrihané, neupravené alebo polámané nechty sú jednoznačne veľký bod dolu. Rozhodne by som si neželala byť poškrabaná na citlivých miestach a ak si to chlap neuvedomuje, asi mu nie je táto sféra veľmi blízka. Naopak, ak má manikúru (aj takí sú!), ihneď si predstavím, že úpravou nechtov a svojho zovňajšku trávi zrejme viac času ako ja a naozaj nemám chuť sa s niekým v budúcnosti biť o miesto v kúpeľni. Špina za nechtami je veľmi nepríjemná a veľmi jasne poukazuje na fakt, že dotyčný veľmi nedbá o svoju hygienu a od toho teda ruky preč! Obhryzené nechty sú ale asi tie najhoršie zo všetkých – ľudia, ktorí si obhrýzajú nechty, a teraz bez ohladu na pohlavie, majú tendenciu byť veľmi nervózni, unudení, zmätení alebo ustarostení. Takého chlapa ja nechcem.

Vzhľad, forma, dĺžka, hrúbka prstov – to všetko vám môže utvoriť aký taký obraz o tom, ako to tam dole vyzerá.

Prsty

Dlhé, tenké, „ježibabie“ prsty nie sú nič, čo ma priťahuje. Väčšina mužov s dlhými prstami ktorých som stretla, boli veľkí myslitelia. Neustále sa zamýšľali nad životom, nad situáciami, nad vzťahmi a často z toho mali depresie. To vo mne jednoducho vyvolalo pocit, že majú v sebe akúsi ženskú stránku (kedže my, ženy, sme excelentné v zamýšlaní sa nad rôznymi bezpredmetnými situáciami). Z mnohých „tenkoprstých“ sa stali moji dobrí kamaráti, s ktorými sa môžem kedykoľvek o čomkoľvek porozprávať. Ak hľadáte takého, choďte do toho! Nikto vám ale nezaručí, že dlhé prsty rovná sa dlhé prirodzenie! Každopádne, po určitom počte skúseností, ktoré som za svoj život nabrala, môžem povedať, že vzhľad, forma, dĺžka, hrúbka prstov – to všetko vám môže utvoriť aký taký obraz o tom, ako to tam dole vyzerá.

Na rukách záleží

Dlane

Na ženu mám celkom veľké ruky a kedže mám rada chlapov, ktorí vyzerajú ako chlapi a nie ako obrázok z cukrovej vaty, mám rada, keď majú väčšie dlane ako ja. V momente, keď sa chytím za ruku s mužom s veľkou dlaňou, mám pocit bezpečia a pohodlia. Asi to má niečo spoločné s tým, že my, ženy, krehké stvorenia, máme od prírody potrebu byť ochraňované a cítiť sa po boku muža bezpečne. Ak má dlahe hebké ako detská pokožka, je to znamenie, že sa asi o ne stará – má na to čas. Zrejme pracuje niekde v kancelárií a na živobytie si zarába svojou hlavou. Pravdepodobne bude sčítaný so všeobeným prehľadom, mať veľa koníčkov a bude preferovať kvalitný aperitív. Nie som si istá, či by vedel prežiť v lese viac ako dva dni, ale som si takmer viac než istá, že na vybudovanie malého múrika pred domom si zavolá murárov. Zato muž s pár mozoľmi na dlaniach sa očividne tvrdej práce nebojí. Doma opraví, čo bude treba, a ak náhodou nevie ako na to, cestu k úspešnému zvládnutiu akejkoľvek mužskej práce si vždy nájde sám. Pozor, v tomto bode sa moje skúsenosti jemne líšia, ale pointa zostáva rovnaká.

Ruky ako také

Za mňa musia byť veľké, mužné, žilnaté, čisté a príjemné na dotyk. Predsa len, tými rukami sa ma bude dotýkať – a povedzme si na rovinu, zrejme nezostaneme iba pri dlžaní za ruky a hladení po líci. Zo súkromných štatistík (ktoré sú založené na obyčajnom pozorovaní) môžem povedať, že ruky – ako aj celkový výzor – takmer v 100 %-tách odzrkadľujú osobnosť. Drsnejšie ruky, drsnejší slovník, drsnejšie (ale nie hrubé!) praktiky. Jemnejšie ruky, viac hĺbavý, distingvovaný a častokrát introvertný človek, zväčša romantik, na rozdiel od toho prvého typu.  V konečnom dôsledku je ale úplne jedno, aké má chlap ruky – dôležité je, že sa budú páčiť vám. Čo sa se*u týka, som si úplne istá, že kus zvieraťa a kus romantika sa nájde v každom chlapovi. Záleží len na tom, ktorého si ako vycvičíte. :)

Zdroj: huffingtonpost.com | Foto: flickr.com, jituwang.com, depositphotos.com