Budík, kúpeľňa, vlasy do gumičky, rifle, tričko, stokrát pomedzi to o niečo zakopnete až konečne utekáte za autobusom. Rána tohto typu zaiste dôverne poznáte aj vy a nepochybujeme, že tie pondelkové bývajú ešte najkatastrofickejšie. Váš celodenný úspech sa odráža od správneho začiatku dňa, preto si osvojte jeden z nasledujúcich ranných rituálov a samy časom uvidíte, že sa budete tešiť na každé vstávanie.

Na úvod odporúčame nastaviť si dostatočne energické zvonenie na budíku:

“Ja“ čas

Vstanete a nik ani nič neexistuje, ste len vy! Takto to robí aj Victoria Beckham, ktorá v tomto čase nerieši prácu, ale robí len to, čo jej spríjemní celý deň. Otvorte oči, pomaličky sa dotlačte do kúpeľne, zasmejte sa z toho, čo tam uvidíte a nový deň začínate s úsmevom. Prečítajte si niečo v obľúbenom časopise alebo len tak stojte na balkóne a pozorujte východ slnka.

Šálka kávy alebo čaju

Na to, aby ste prežili deň v zdraví (a vaše okolie tiež ;-)) potrebujete poriadnu šálku! Či už dávate prednosť zelenému čaju alebo káve, váš „životabudič“ je tu vždy pre vás. Vyhraďte si aspoň 10 minút venovaných pokojnému pitiu zdravých byliniek, poprípade voňavého espressa a s prehľadom zvládnete všetky povinnosti, ktoré vás dnes čakajú.

Kontrola e-mailov a SMS

Najnovšie informácie z domova a zo sveta, či narýchlo presunutá porada alebo stretnutie? Garantujeme vám, že vy nič nezmeškáte, nakoľko sa všetko dôležité dozvedáte ešte pri čistení zubov. Nemyslite si však, že kontrola správ na mobile či počítači je činnosť len pre zodpovedné a so šialeným pracovným tempom nasadené kolegyne. Veď čo ak vám váš milovaný zanechal žhavý či romantický odkaz? :-)

Meditácia alebo ranná rozcvička

Úplne chápeme, že je ráno a vy ste vďačné už len za to, že ste sa zošmykli z postele, ale čo tak dopriať organizmu menší prebúdzací šok a ísť si zabehať alebo zahrať tenis s partnerom? Ak je však niečo také pre vás príliš akčné, stavte na pokojnejšiu joga, ktorou zároveň aj zrelaxujete a možno sa k vám pridá aj váš domáci miláčik. :)

Výber odevu

Pri tejto činnosti jednoznačne odporúčame privstať si! Nieže by sme podceňovali predošlé body tohto zoznamu, ale predsa len závistlivá kolegyňa, klebetná suseda, potenciálna sokyňa a váš najnovší vyhliadnutý objekt nevedia, čo všetko ste prekonali po prebudení sa. Avšak to, čo si dáte na seba si všimnú všetci! :)

Zdroj: mydomaine.com | Foto: giphy.com,pixabay.com | Video: Youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk