Nie je to tak dávno, čo sa slovenské publikum muselo vyrovnávať s mimoriadne tragickým odchodom mladej herečky Moniky Potokárovej, ktorá si na život siahla sama. Hoci sa pravé príčiny zúfalého konania zrejme nikdy nedozvieme, v pozadí mali stáť pretrvávajúce stavy úzkosti. K extrémne chúlostivej téme samovrážd sa teraz vyjadrila aj ďalšia populárna Slovenka.

Henrieta Mičkovicová nie je na televíznych obrazovkách žiadnym nováčikom, keďže 52-ročná tmavovláska počas plodnej hereckej kariéry zahviezdila vo veľkom množstve slovenských seriálov a filmov, pričom aktuálne sa teší z úlohy Vandy v trháku Nový život.

nový život

Nedávno Heňa prijala pozvanie do relácie Silná zostava na Dvojke, kde sa riešila nesmierne citlivá téma samovrážd, dotýkajúca sa množstva ľudí. Medzi nami totiž žijú osoby, skrývajúce v sebe psychické problémy takých rozmerov, o akých sa drvivej väčšine obyvateľstva ani nesníva. Pokiaľ depresívne stavy v duši človeka zotrvávajú dlhší čas, môže to skončiť tak nešťastne ako v prípade spomínanej mladučkej divadelnej hviezdy.

Na prekvapenie mnohých aj Mičkovicová verejne priznala, že podobné duševné rozpoloženia v minulosti sama zažívala. ,,Proste stala sa mi taká vec – bolo to v rámci preliečenia nejakých vecí, kedy som brala určité lieky, ktoré som vysadila a zmenila sa mi chémia. A zažila som neuveriteľné úzkosti, depresie. Boli to náročné fázy,“ dlhoročná partnerka kolegu Alexandra Bártu spomínala na náročnú životnú etapu, kedy ju sužovali silné negatívne myšlienky. Avšak na dobrovoľný odchod z tohto sveta, našťastie, nepomýšľala.

alex barta hena mickovicova

„Keď to má niekto oveľa intenzívnejšie, v takýchto stavoch sa nachádza takmer nepretržite a roky rokúce, tak viem pochopiť, že siahne po takomto riešení. Ja som to naozaj zažívala len vo fázach a v krátkom období a bolo to neuveriteľne bolestivé,“ zamyslela sa známa brunetka. Skratové konanie sa podľa nej v určitých vyhrotených prípadoch pochopiť dá, avšak každý jedinec by sa mal pokúsiť vyhľadať odbornú pomoc a pracovať na zlepšení svojho stavu presne tak, ako to kedysi spravila aj ona.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

chart show

Zdroj: RTVS/Dvojka | Foto: Instagram/tvmarkizaofficial, tvjoj