Udržať si zdravo fungujúci partnerský vzťah by chcela asi každá z nás. Presný návod, ako to dosiahnuť, však neexistuje. V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že vzťah treba budovať od začiatku a nebrať postupom času toho druhého ako samozrejmosť. Je to ako s črepníkovou kvetinou. Pokiaľ sa o ňu nestaráte, začne vädnúť, strácať na príťažlivosti až nakoniec umiera. To isté platí aj v láske.

Problém takmer každého vzťahu spočíva v tom, že v začiatkoch sa snažíme byť lepšími, pozornejšími, všímavejšími, citlivejšími, viac sa o seba staráme, holíme si intímne partie, aby sme opačné pohlavie zaujali, avšak dokedy? Postupom času sa, žiaľ, táto snaha vytráca a začína nám byť jedno, ako sa správame či pôsobíme, no tu mnohým uniká fakt, že nie každý partner považuje naše telesné pachy za vzrušujúce.

Naša čitateľka Janka to vidí nasledovne: ,,Môj osobný názor je, že človek by sa mal mať rád a vážiť si sám seba. Starať sa o seba, pracovať na sebe, aby bol so svojim JA absolútne spokojný. A, samozrejme, mať tú správnu dávku zdravého sebavedomia. Taký človek totiž dokáže milovať, chápať a rešpektovať aj jemu rovnocenného partnera.”

Žena túži po mužovi lovcovi. Silnom samcovi, ktorý sa o ňu postará a ochráni ju v každej situácii

Ďalšia z vás, Simona, to vidí nasledovne: ,,Dôležitým krokom k šťastnému spolužitiu je určiť si úlohy. Spoločne rozhodovať, rozprávať sa. Za každých okolností si nájsť čas na chvíle prežité bok po boku. Nebáť sa smiať až tak, že si z toho cvrknete. Raz sa ma opýtal jeden z mojich známych, či som si už pred svojím partnerom prdla. Vraj pokiaľ áno, potom už máme vážny vzťah. Netušila som, že meradlom vážnosti vzťahu je ľudský plyn, ale niečo na tom bude. Postupne si totiž dovoľujeme stále viac a viac. Lenže všetko má mať svoje hranice. Žena by mala byť dámou za každých okolností aj po rokoch strávených s tým istým mužom.”

V konečnom dôsledku pre väčšinu z nás platia dve základné pravidlá. Žena túži po mužovi lovcovi. Silnom samcovi, ktorý sa o ňu postará a ochráni ju v každej situácii. Muž túži po dokonale cudnej žene v spoločnosti, výbornej gazdinej v kuchyni, no štetke v posteli.