Všetci sme sa už určite minimálne raz pozreli do úprimných očí zvieraťa, za ktorými sa skrýva čistá duša. Na rozdiel od ľudí sú tieto tvory nepoškodené súčasným svetom. Ich láska a bezhraničná schopnosť milovať cez akékoľvek prekážky by nám mala byť inšpiráciou. My ľudia pracujeme na svojich priateľstvách roky, tak prečo sa zviera vie otvoriť druhému hneď? Pozrite sa na zbierku tých najzvláštnejších vzťahov medzi živočíchmi z celej zemegule, ktoré nedokážu vysvetliť ani vedci.

Balloo, Leo a Shere Khan

Balloo je 12-ročný ázijský čierny medveď. V útočisku pre zvieratá, ktoré sa nachádza v Atlante, si užíva priateľstvo s bengálskym tigrom Shere Khanom, v približne rovnakom veku ako tmavý krásavec. V partii však chlapci nie sú sami –  ďalším členom je aj lev Leo, pričom vodcom trojky je Balloo. Tieto úžasné a nádherné stvorenia sa stretli za čias, keď boli ešte naozaj malí a obchodovalo sa s nimi na čiernom trhu. A hoci odvtedy už prešlo tucet rokov, stále majú viditeľné jazvy.

Mláďa šimpanza a pumy

Tieto dve roztomilé stvorenia majú jednu spoločnú vec, ktorá ich spojila v nerozlučnú dvojku. A to je nikdy neprestávajúca hra.

Hugo a Igor

Mýty z rozprávok, že sa psy a mačky nenávidia, už máme dávno zažehnané. No buldog Hugo si našiel na hranie mačičku trošku iného odvaru. Je ňou lev Igor, ktorý ho má vo veľkej oblube neustále ťahať za vôdzku a venčiť.

Kate a Pipin

Pipin je divoký jeleň, ktorého jedného dňa našla v lese ešte ako mláďa majiteľka psíka Kate, no bála sa ho vziať. Po troch dňoch, čo žena počula jelenča plakať, sa ale rozhodla, že sa oňho postará. Zvieratko si priniesla domov, kde už štafetu prevzala Kate, ktorá vlastné šteniatka nikdy nemala. Pipin ale potom zmizla a ľudí sa dodnes veľmi ostýcha. So sučkou sa však na tajňáša stretáva už štyri roky, pričom spomínaná majiteľka ich pozoruje cez okno svojej kuchyne.

Cheesecake a šteniatka

V južnej časti USA, konkrétne v Arkansase, šteniatkam uhynula mama. Kapybara menom Cheesecake svoje mladé nikdy nemala, a tak sa malých psíkov ujala ako ich náhradná matka.

Mačka a kuriatka

Manželský pár z Írska si popri zamestnaní vytvoril malú farmu, ktorú si túžil rozšíriť aj o žlté kuriatka. Tie keď žena išla skontrolovať, našla iba škrupinky vajíčok. Rozkošné stvorenia sa napokon nachádzali pri psovi, ktorý sa ich neúspešne pokúsil zožrať. Odohnala ho totiž statočná mačka. Majitelia tvrdia, že je to absolútne zvláštne, pretože ich mačka normálne malé vtáčiky žerie.

Lev a priamorožec

Najobdivuhodnejší príbeh pochádza z Kene, kde sa zoologom podarilo zachytiť neuveriteľné spojenie. Priamorožca sa totiž ujala levica, ktorá by ho za normálnych okolností zabila pre potravu. Napokon ich vzťah i tak drasticky ukončil samec, keď priamorožca usmrtil. Po smutnej udalosti si levica opäť adoptovala päť ďalších priamorožcov, čo ale taktiež netrvalo veľmi dlho – nebola schopná ich uživiť. Dodnes teda mnohým vedcom vŕta hlavou, ako takýto vzťah mohol vzniknúť.

Roscoe a Hanuman

Tento príbeh asi ako jediný na svete potvrdzuje, že aj domáce zviera môže mať svoje zviera. Orangutan si totiž už celých sedem rokov chová psa Hanumana. Venčí ho, kŕmi ho, hrá sa s ním, a keď ho prestane baviť, venuje sa iným veciam. Toto priateľstvo nedokázal vysvetliť ani vedec, ktorého majitelia zvieratiek privolali. Bol príjemne prekvapený rovnako ako my.

Zdroj/Foto: YouTube