V čínskom meste Wu-chan, ktoré sa stalo epicentrom nákazy smrtiacim koronavírusom, sa odohral hotový zázrak. Stavitelia dokázali vybudovať novú špecializovanú nemocnicu v priebehu desiatich dní, no pri pohľade na interiér medicínskeho zariadenia vám možno príde nevoľno.

O ničom inom sa momentálne v médiách nehovorí viac ako o nebezpečnej epidémii, pochádzajúcej z Ázie. Je to práve Čína, ktorá hlási najvyšší výskyt ochorenia – hlavní predstavitelia krajiny boli preto nútení vykonať urýchlené opatrenia s cieľom separovať nakazené osoby od zvyšku sveta.

nemocnica v číne

Presne tento zámer sa podarilo naplniť vďaka bleskovej stavbe storočia – obrovská nemocnica pre pacientov s koronavírusom vznikla v priebehu necelých dvoch týždňov. Zábery priamo zvnútra budovy však vyrážajú dych, keďže lekárske stredisko v mnohom pripomína pochmúrnu väznicu.

Miniatúrne izbičky s najnutnejším sociálnym vybavením, pracovníci zahalení od hlavy až po päty, mreže na oknách či malé uzamknuté okienka na príjem stravy – presne takéto snímky obleteli svet a viacerí z toho ostali absolútne zhrození. Napriek tomu, že všetkým postihnutým je bezpochyby poskytnutá špičková lekárska starostlivosť, vydesení ľudia toto depresívne miesto označujú za peklo na zemi.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj|Foto: Twitter.com