Keď si Dominika Cibulková vyrazí do spoločnosti, zakaždým je v nej neprehliadnuteľná. Môže za to jej dvorný tím vrátane stylistu Andreja Kusalíka, ktorý pre ňu naposledy vybral extravagantnú róbu z dielne českej návrhárky Zuzany Kubíčkovej. Od ďalšej stylistky sa však tenistke a Andrejovi dostalo ostrej kritiky.

Dominika pred pár dňami upútala pozornosť dlhými sieťkovými šatami s trblietkami, pod ktorými mala oblečené iba body. Tak ako to už býva u extravagantnej mamičky zvykom, aj v tomto prípade si za odvážny outfit zlízla množstvo negatívnych komentárov. O jeden z nich sa postarala štylistka Andrea Ziegler.

„Opäť pozdravujem toho, kto má tieto mimoriadne štylistické zručnosti. Prečo jej to robí? Prečo ju tak zosmiešňuje? Ako karnevalový kostým prečo nie, ak chce byť niekto snehová vločka, je to skvelá inšpirácia. To vážne má byť toto pekné, vkusné a estetické?“ čiernovláska uviedla pre portál Šport24.sk. Kedy Andrea vedela, čo svojou kritikou spustí, asi by radšej mlčala.

Andrej Kusalík vracia úder

Na slová „módnej policajtky“ sa rozhodol zareagovať Dominikin dvorný stylista, ktorý na svojej „kolegyni“ nenechal nitku suchú. ,,Nie som ješitný a kritiku beriem spravidla s nadhľadom a ak je od profesionálov, ktorých si vážim, tak je ešte aj motivačná – ako napríklad Lukáš Kimlička, Boris Hanečka, Fero Mikloško, Zuzka Kanisová alebo mnohí ďalší naši úspešní návrhári a stylisti, ktorí na našej scéne už roky úspešne tvoria a vyzdvihujú úroveň módnej tvorby,“ Andrej Kusalík začal zľahka.

Personal shopper je podľa svojich slov otrávený z toho, ako si naňho a jeho prácu pre Dominiku zasadli osoby, u ktorých absentuje akýkoľvek prínos či aspoň stopa v oblasti módy ako takej a podpora lokálnej tvorby. ,,Samozvaná kritička, ktorú zjavne bulvár “oslovuje” očividne len pre jej talent preexponovane “hodnotit” práce a outfitov iných. Nepoznám profesionála, ktorý by si dovolil nazvať prácu výtvarníka a umelca sieťkou…,“ pokračuje na svojom profile.

Ďalej Dominiku zahrnul lichôtkami a uznal, že hoci je nižšia a po narodení syna Jakubka nemá ani postavu 16-ročných modeliek, no ani to nijako neskrýva. ,,Ja som na Dominiku, ale aj na našu spoluprácu v oblasti módy hrdý. Avšak ok, každý máme iný vkus. Za vrchol trápnosti a nechutnosti považujem však bodyshaming za postavu ktorejkoľvek ženy,“ vyjadril sa Andrej.

,,A tak už len záverom, móda a vkus má oveľa širšie mantinely, a ak si ju niekto dovolí hodnotiť, mal by najskor prekročiť provinčný a zápecnícky rozmer a obzrieť sa aj ďalej ako do fast fashion storu v obchodnom centre. Som nesmierne rád, že sa môžem živiť prácou, ktorá ma baví a nemusí ma živiť urážanie,“ napísal, dodávajúc, že pani Ziegler praje pekný deň.

Do Andrey sa pustili aj ďalší

Bez komentára na Andreinu osobu neostali ani spomínaný Lukáš Kimlička či módna návrhárka Andrea Koreňová, ktorí sa jednoznančne postavil na Kusalíkovu stranu. ,,To máš tak, keď sa vyjadruje k móde niekto, kto nevie ani, aký je rozdiel medzi sezónou a fazónou….,“ na príspevok zareagoval Lukáš. ,,Ani ja som nikdy nepochopila hodnotenia tejto ženy inak. Mne sa takmer vždy páči Dominika a nechápem, čo je zlé na tom, aby ženy neskrývali tvary pod tonou látok,“ pridala sa Andrea.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/andrejkusalik, domiicibulkova, zieglerka