O tom, v akom stave sa momentálne nachádza slovenské zdravotníctvo, by sa dalo diskutovať dlhé hodiny. O neblahú skúsenosť sa podelila vplyvná markizácka redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktora sa s chorou dcérkou dočkala na pohotovosti studenej sprchy!

Ročná Sára sa pár dní dozadu potýkala s vysokými horúčkami, v dôsledku čoho ju vystrašení rodičia okamžite vzali na najbližšiu pohotovosť. Tam ich lekár so sestričkou upokojili promptným vyšetrením, určením diagnózy a nasadením antibiotík. Rodinka sa teda spokojne vrátila domov s odporúčaním na následnú kontrolu.

veronika ostrihonova

O tri dni sa teda Sajfa, Veronika a ich malé klbko radosti vybrali opäť na to isté miesto absolvovať rutinnú lekársku kontrolu. To však ešte netušili, akú zamotanú situáciu budú musieť o niekoľko hodín riešiť.

,,Vrátili sme sa na pohotovosť, ale tentokrát do klinickej ambulancie na kontrolu. Odtiaľ nás sestrička a doktorka poslali na sonografiu. Do nemocnice pustia len jedného rodiča s dieťaťom. S už netrpezlivou Sárou som teda bola na chodbe, čakajúc, kým vyjde sestra, aby sme jej mohli odovzdať žiadanku. Keď sa tak stalo, a ja som sa slušne spýtala, či jej môžem podať žiadanku, sestra bez pozdravu pozrela na ňu, povedala že pokrčenú žiadanku nevezme. Ja som len zaskočená odpovedala, že ma to mrzí, ale hrala sa s ňou, kým sme čakali, malá, preto je pokrčená. Roztrhaná nebola. Sestra mi vysvetlila, že jej je to úplne jedno, že decku do rúk žiadanka nepatrí, nech idem naspäť dole do ambulancie a nech mi dajú novú – rovnú – a s tou sa vrátim. A zavrela dvere,” šokovaná mamina ostala po týchto slovách ako obarená.

Na koho strane je pravda?

Známa moderátorka sa s dieťatkom radšej pobrala preč a naordinované sono vyšetrenie absolvovala na súkromnej klinike. Ešte v ten deň zavolala mamine s prosbou o radu, keďže pani Ostrihoňová roky pracovala ako lekárka na Kramároch. ,,Ostala, slušne povedané, zaskočená. Až tak, že dokonca na oddelenie sonografie zavolala a žiadala vysvetlenie – keďže vraj by mali mať žiadanku aj v počítači a teda ju vraj reálne ani nepotrebovali (to mi povedala mamina),” opisuje plavovláska, plne si uvedomujúc, že nie každý má reálne možnosti na to, aby mohol s chorým batoľaťom odcupitať do súkromnej nemocnice.

Veronika sa o nepríjemný zážitok s nevrlou sestričkou podelila s cieľom rozprúdiť diskusiu o nedostatkoch a možných vylepšeniach v našom zdravotníctve. Mnohí ľudia vyjadrili ľútosť nad chýbajúcou empatiou personálu, čo neraz i na vlastnej koži sami zažili.

Stalo sa niečo podobné už aj vám alebo máte naopak šťastie na ústretové sestričky? Neváhajte sa podeliť o skúsenosti z našich nemocníc prostredníctvom komentárov na Facebooku!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Veronika Ostrihonova instagram

Zdroj|Foto: Instagram/Veronikaostrihonova