Téma cestovania do zahraničia sa stala v rámci aktuálneho epidemiologického diania veľmi horúcim želiezkom. Kým poniektoré celebrity sa chvastajú výjazdmi do najkrajších kútov zeme, väčšina Slovákov môže sotva vystrčiť nohy z okresu. Obhajovať sa do televízie prišla bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá v závere programu asi oľutovala, že sa priameho prenosu vôbec zúčastnila.

Vo štvrtkovej večernej relácii Silná zostava na RTVS sa objavila prominentná mamička, ktorá len pred pár dňami priletela domov z rodinného pobytu na ostrove Maledivy. Cibulková sa počas celej dovolenky chválila zábermi z luxusného rezortu a bolo vidieť, že si exotické dobrodružstvo s manželom a synom nadmieru vychutnáva.

cibulkova maledivy

Mnohým sa takéto správanie v čase preplnených nemocníc a vysokého počtu úmrtí na covid-19 ani trošku nepozdávalo. Nielen „bežní“ ľudia, ale taktiež známe osobnosti vyjadrili veľký nesúhlas s podobnými manévrami. Keď mala športovkyňa v živom vysielaní svoju cestu odôvodniť, okamžite sa chytila pracovných pohnútok.

„Zhodou okolností rezort, kam sme išli, ma oslovil cez môjho amerického agenta na spropagovanie. Takže sme si tam oddýchli, aj som tam bola za prácou,“ bránila sa známa milovníčka módy. O prepychové fotografie sa tak delila kvôli spolupráci so zahraničným partnerom, ale aj preto žeby sa vraj pred fanúšikmi nedokázala skrývať a pobyt zatajovať.

cibulková maledivy

Hoci blondínka opakovala, že sa s príbuznými viackrát testovali a dodržiavali všetky potrebné opatrenia, jej výlet do exotiky bol moderátorkami Veronikou Ostrihoňovou a Simonou Salátovou prudko odsúdený. „Vnímam to z tvojej strany ako nedostatočnú spolupatričnosť, máš veľmi veľa sledovateľov na Instagrame, tí ľudia sú naozaj obyčajní ľudia, ktorí ti kedysi fandili ako tenistke, vysielala si signál, že obyčajná baba môže niečo dokázať. Dnes vysielaš signál, ako niekto vyvolený môže ísť na dovolenku, keď v nemocniciach zomierajú ľudia… Keď tu bude hladomor, dúfam, že nám budeš fotiť večere…“ zneli dosť drsné výčitky.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

silna zostava

O slovo sa prihlásila i epidemiologička Alexandra Bražinová, nachádzajúca sa v štúdiu spoločne s dievčatami. „Pravdupovediac, stopercentnú bezpečnosť nevieme zabezpečiť, aj keby všetci dodržiavali všetko. Pripomeniem, že aj pri cestovaní, pri presunoch nie sme v jednej malej bubline. Prechádzame cez letiská a nástupištia, stačí, keď si dá človek rúško na chvíľu dole. Aj keď je zaočkovaný, stále je drobné malé riziko, že vírus môže preniesť. Druhý aspekt je zodpovednosť voči sebe a blízkym, tretí aspekt je solidarita, keď sme v krízovej situácii. Tu sú zdravotníci, ktorí si nemôžu vziať dovolenku, lebo je núdzový stav a musia sa starať o ľudí, ktorí sú v ťažkom stave.“

Prítomné dámy dávali Dominike jasne najavo, že obyčajní občania vnímajú celebritné dovolenky ako prejav určitej privilegovanosti a nezodpovednosti. Obzvlášť keď ide o osobnosť, ktorá má na konte škandál s prednostným očkovaním, začo ministerstvu zdravotníctva sľúbila spoluprácu pri šírení zvýšeného povedomia o opatrnom správaní v čase pandémie. V závere diskusie bolo zjavné, že sa majiteľka tenisovej akadémie necítila veľmi spokojne, dokonca sa jej v určitých okamihov zaleskli oči…

silna zostava

Zdroj: RTVS Silná zostava |Foto: Instagram/Silnazostava_official, Domicibulkova, Veronikaostrihonova