Tajomný mesiac, ktorý žiari na oblohe každú noc, dokáže okrem ovplyvňovania mnohých prírodných úkazov na Zemi, významne pôsobiť aj pri vašom chudnutí. Skúste si v kalendári všímať dni, pri ktorých je zaznačený nov alebo spln a sledujte, ako závažne vplýva na vašu váhu.

 

Spln

Počas splnu môžete byť nervóznejšie, omnoho viac pociťovať stres, byť nesústredené a nevyspaté. V období splnu telo zadržiava vodu a hromadí ju v tkanivách. Mesačnú silu môžete najviac cítiť tri dni pred a tri dni po ňom. Nie je vhodné, aby ste prijímali tučné jedlá, ktoré vaše telo nemusí prijať správne. Najideálnejšou voľbou sú počas týchto dní zeleninové a ovocné šťavy, bylinkové čaje a čistá voda.

Nov

Tri dni pred novom sú najlepšie na prečistenie organizmu, dodržovanie pitného režimu a detoxu. Do jedálnička určite zaraďte ryby, kuracie a morčacie mäso, jogurty, syry a hlavne zeleninu a ovocie.

Dorastajúci mesiac

Polmesiac alebo jednoducho povedané- mesiac v tvare písmena D. Toto obdobie trvá 14 dní a je najhorším na chudnutie, pretože kilá sa na vás lepia najviac. V tieto dni sa vyhýbajte tučným a nezdravým kalorickým bombám.

Cúvajúci mesiac

Keď je mesiac v tvare písmena C, znamená to, že práve v tomto období je najlepší čas na chudnutie. Kilá idú dole ľahšie, netreba sa nijako stresovať so stravou a aj keď si dáte kúsok niečoho sladkého, nič sa nestane.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)