Dovolenková sezóna sa pomaly, ale isto rozbieha v plnom prúde a mnohí z vás pri ceste do svojej vysnívanej cieľovej destinácie využijú komfort leteckej dopravy. Ako isto viete, základom každého jedného letu sú (nudné) bezpečnostné inštrukcie, ktoré vám podajú krásne upravené letušky a stewardi. Pozrite sa, ako ich hravo zhltnúť aj s navijakom.

Poznáte to: ,,zapnite si svoje bezpečnostné pásy, takto sa spona zapne a povolením sa odopne, vypnite si všetky elektronické zariadenia alebo použite letový režim, záchrannú vestu nájdete pod sedadlom, v prípade náhleho poklesu tlaku v lietadle nad vašimi hlavami vypadnú kyslíkové masky…”

Pre mnohých zcestovaných ľudí, ktorí pravidelne využívajú služby leteckej dopravy, sú už tieto na vlas rovnaké inštrukcie iba nudnou obohratou platňou. Ruku na srdce, koľké z vás si ich poctivo vypočujú a odsledujú až do úplneho konca? Letecká spoločnosť Qatar Airways prišla s brilantným nápadom, ako upútať pozornosť cestujúcich a donútiť ich tak k sledovaniu týchto nevyhnutných inštrukcií.

Upravené letušky v krátkom videu nahradili sympatickí futbalisti, od ktorých nebudete vedieť odpútať zrak. Pozrite si vtipné a náučné video spracované v spolupráci s futbalovým tímom FC Barcelona. Lepšie a vtipnejšie bezpečnostné pokyny ste veru ešte nevideli.

Video: YouTube | Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.