Mobily či smartfóny patria už neodmysliteľne k naším životom. Často, keď prídete do kaviarne, kde sa ľudia stretnú a majú sa rozprávať, paradoxne pozerajú do svojich telefónov a sú ticho. No čo ak sa bez mobilu nemôžete už ani vy*rať?

Priznajte si, koľkokrát ste boli na toalete s mobilom v ruke? Či už ste hrali hru alebo surfovali po internete, brávať si telefón na tieto miesta je nebezpečné. Na toalete, a dokonca i v kúpeľni sú vo väčšom množstve rozšírené baktérie. Samozrejme, nebavíme sa len o záchodovej mise, kde by ste tieto baktérie očakávali, sú jednoducho všade – v celej miestnosti. No je tomu tak, aj keď si WC pravidelne umývate? Žiaľ, áno, ako na toalete, tak i v kúpeľni sú vodné a vzduchové mikročastice, ktoré sa veľmi rýchlo prichytia na váš telefón. Ten je vďaka baterke teplý a táto teplota vyhovuje práve týmto baktériám.

Toilet GIF - Find & Share on GIPHY

Ak si teda aj po použití toalety umyjete ruky a následne chytíte telefón, ktorý ste mali počas „kráľovskej“ činnosti so sebou, efekt je nulový. Ani si to neuvedomíte, chytíte rohlík, tyčinku či inú potravinu a šup – baktériu máte v tele. Nehovoriac o tom, že mnohokrát si telefón požičajú aj deti, ktoré ho dávajú do úst, prípadne si do nich vopchajú prsty! Veľký pozor by ste si mali dať najmä na toaletách verejných a toaletách v nákupných centrách, kde je vyššia frekvencia ľudí.

Zdroj/Foto: maribor24.si