Počas dvoch rokov bol osemročný Christian McPhilamy z americkej Floridy terčom posmechu svojich spolužiakov. Rozhodol sa totiž, že si nechá narásť dlhé vlasy. Vďaka ich prirodzene plavému odtieňu vyzeral onedlho ako dievča. Sám priznáva, že s týmto vzhľadom nebol spokojný, nedal však na výsmech, urážky a nepochopenie. Prečo?

Keď mal Christian šesť rokov, videl v televízii spot z detskej nemocnice, ktorý ukazoval jeho rovesníkov, ktorí kvôli drastickej liečbe chemoterapiou prišli o vlasy. Príbeh detí ho natoľko dojal, že urobil pevné rozhodnutie. Nechal si narásť vlasy, aby ich následne daroval organizácii Children with Hair Loss, ktorá vyrába parochne pre deti, čo prišli o vlasy. Jeho spolužiaci sa mu vysmievali, niektorí z rodičov dokonca ponúkali rodine peniaze na holiča, len aby nechali syna ostrihať.

vlasy1

Christian si však uvedomoval, že choré deti sú na tom stokrát horšie ako on, a to ho poháňalo v jeho rozhodnutí. Za dva roky narástli jeho vlasy do dĺžky 30 cm. Dnes už má Christian znovu chlapčenský zostrih a v srdci dobrý pocit, že mohol pomôcť niekomu, kto to potreboval.

Foto: Facebook