Smiling girls at the gym doing abs workout exercises on a mat and looking at camera, fitness and training concept

Nový rok je spojený s predsavzatiami najrôznejšieho druhu, medzi ktoré určite patrí pravidelné cvičenie. Mnohé z vás isto uvažujú nad fitkom. V ostatnom čase sa celkom rozmohli fitká výhradne pre ženy, takzvané “ladies fitnes”. Niet pochýb o tom, že je to zaujímavá a skvelá myšlienka, no sú určité skutočnosti, ktoré v ženskom fitku, na rozdiel od toho “zmiešaného”, nezažijete práve kvôli chlapom. :)

 

  1. V ženskom fitku vám (pravdepodobne, veď dnešný skazený svet :) ) nikto nebude zízať na zadok a do výstrihu. Vieme, teraz si hovoríte, že toto je predsa fajn, keď si v pohode môžte drepovať bez rušivých pohľadov. Pozrime sa však na to z iného uhla. Ono tie pohľady vás celkom úspešne môžu motivovať k výkonom, aby ste na tom zadku a výstrihu o to viac makali. A to v ženskom fitku nezažijete.
  2. “Menej rečí, viac cvičenia!” Dobre vieme, ako to u nás žien chodí, keď sa stretneme- kvá, kvá, kvá… A ľahko sa môže stať, že miesto kvalitného tréningu si tak nanajvýš precvičíme jazyk a na cvičenie sa nesústredíme maximálne, čo je veľmi dôležitý prvok, ak chceme dosiahnuť svoje fit ciele. A preto ak chcete makať, choďte do fitka, kde sú aj muži. Tam na vás budú skôr pozerať než s vami kecať. :)
  3. Do posilňovne chodíme najmä kvôli telu, predsa len nemôžeme opomenúť fakt, že sú tam aj iní ľudia, s ktorými máme možnosť udržiavať nejaký ten sociálny kontakt. Rozhovorom sa teda nevyhneme, minimálne ich vypočutiu. Je celkom reálne, že popri tom, ako si ticho cvičíte, si v “zmiešanom” fitku vypočujete zopár chlapských rečí na rôzne témy. Teda nie iba zase ženské pohľady na vec. Ak ste šikovná, čo to sa vo fitku od mužov dozviete a ani o tom nemusia vôbec vedieť.
  4. Vo fitku, kam chodia aj muži, nie je ťažký vzduch od voňaviek a dezodorantov, teda sa cvičí lepšie, vzduch je čerstvejší (samozrejme, ak sa otvorí okno…).

Všetko má svoje pre aj proti. Či už budete cvičiť s mužmi, ženami alebo sama doma, ide najmä o to, aby ste už tento rok konečne “kopli do vrtule” a makali na tom, za čo sa vám určite odmení najmä VAŠE TELO!

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka L.
Dobré dievča s hriešnymi myšlienkami:-) Milujem pohyb, dobré jedlo s ešte lepšími ľuďmi, múdre knihy, no ešte radšej múdrych ľudí a rozhovory s nimi, hoci do rána. Rada masírujem a ešte radšej som masírovaná. A potom milujem o tom všetkom písať. Alebo len tak o živote, čo ma napadne. Lebo život je tvorba. Originál a nie ďalšia kópia:-)