Hovorí sa, že kto dnes nie je na Facebooku, akoby ani nežil, a tak má snáď každý z nás svoj vlastný účet a s ním aj zopár ,,virtuálnych“ priateľov. Tiež ste však už postrehli, že sa z času na čas ich počet zmení smerom nadol? Aj keď vás možno nemilo prekvapí, že si vás niekto odstránil zo svojho zoznamu kamarátov, na to, kto to urobil, len tak jednoducho neprídete.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg si neželá, aby sa užívateľom zobrazovalo, kto sa s nimi už nechce na sociálnej sieti kamarátiť, a taktiež je proti tomu, aby mali užívatelia možnosť vyjadrovať svoj negatívny postoj palcom nadol. Ak teda chcete prísť na to, kto si vás vyhodil z priateľov, musíte vo vašom zozname prejsť meno po mene a zistiť, kto tam zrazu chýba.

Nie je to úplne tak!

Ak ste naozaj zvedavé, nezúfajte, ako na všetko zakázané, aj na toto existuje malá pomôcka. Stačí, ak si z bezpečného zdroja nainštalujete nástroj pre webové prehliadače Fluff Busting Purity, kde si môžete nastaviť svoje súkromie, napríklad aj možnosť, že nikto nevidí, čo „lajkujete“. No a, samozrejme, už nemusíte tráviť hodiny hľadania toým, kto si vás odstránil z Facebooku, budete to vidieť okamžite! :)