Našli ste šaty svojich snov a predsa ste zistili, že im k dokonalosti niečo chýba? Ak ste nadobudli pocit, že nemáte čo dať do výstrihu, možno ste sa zamysleli.. Ísť na operáciu pŕs? Brrr! To nie, existujú predsa aj iné spôsoby, ako dodať svojmu dekoltu trochu väčší objem bez toho, aby ste museli ísť pod nôž.

Malé prsia bývajú často spúšťačom komplexov, okrem toho sú atraktívne ženy so „správnymi“ proporciami, žiaľ, v našej spoločnosti najžiadanejšie. Možno aj to je dôvodom, prečo sa stále viac dám uchyľuje k bolestivej alternatíve, ako získať väčší dekolt. Aby ste ušetrili zopár tisíciek a napriek tomu mali blažený pocit, prinášame vám niekoľko tipov, ako si dopomôcť k väčšiemu poprsiu a vyhnúť sa pritom skalpelu.

Správnymi cvikmi

Ak necvičíte vôbec, môžete mať síce „ideálne“ kilá, avšak pozor, zrejme nie sú dobre rozložené! Správnym cvičením pomôžete všetkým častiam vášho tela, čo platí aj pre prsia. Potrebné je posilňovať svaly hrudníka. Ako totiž prsný sval rastie, nadvihuje prsník nad ním a ten môže pôsobiť opticky väčšie. Ideálne sú kliky.

Správne zvolenou podprsenkou

Pri nákupe spodného prádla by ste si mali zakúpiť vždy presne to, ktoré vám dokonale padne. Mnoho žien nenosí správnu veľkosť. Príliš malá podprsenka môže vaše prsia stláčať a tie potom pôsobia ešte menšie. Príliš veľká zase spôsobí, že prsia vyzerajú plochejšie. V dobrej predajni so spodným prádlom vám vedia kvalifikovane poradiť. Okrem toho existujú známe push-up podprsenky, ktoré boli vyrobené špeciálne pre tento „malý“ problém. Spodné prádlo s menšími či väčšími vankúšikmi prsia nadvihne a tie budú pôsobiť opticky väčšie. Pozor len, aby ste to neprehnali, ak si podprsenkou zväčšíte hrudník o tri čísla a pritom ste útla, môže to pôsobiť neprirodzene (niekedy až komicky).

Trošičku priberte

Ak ste príliš štíhla, môže pomôcť ak kilečko – dve priberiete. Nie veľmi, len trošičku, aby sa vám prsia, zadoček a stehná jemne naplnili. Nie nutne len tukmi, ale opäť sme pri miernom, dobre nasmerovanom cvičení (ale aj krémeš si môžete dopriať).

Správne držanie tela

Zvyknite chodiť vzpriamene, ramená vytiahnite hore a následne zatlačte dozadu, budete pôsobiť vyššie, sebavedomejšie a rovnako aj vaše prsia budú pôsobiť väčšie. Skúste sa postaviť pred zrkadlo a porovnať, ako chodíte teraz a ako by ste svoje telo mohli držať. Garantujeme vám, že uvidíte ten veľký rozdiel.

Hormóny? Radšej nie…

Hormóny môžu zabezpečiť väčšie prsia, ale! Z čisto kozmetických dôvodov sa užívanie hormónov neodporúča, no keď už po nich siahnete, prekonzultujte to so svojim gynekológom.

Zázračná pilulka?

Sklameme vás… Neexistuje… Väčšinou ide len o marketingové ťahy predajcov v snahe maximalizovať zisk…

Zdroj: fem.de | Foto: pixabay.com/sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.