Leto je tu a vás pri pohľade do zrkadla chytá panika a výčitky za predchádzajúce mesiace plné koláčov, hranoliek a mastných jedál z “mekáča”? Nebojte sa, stále máte dostatok času na to, aby ste si slnečné lúče na kúpaliskách užili so zdravým sebavedomím. 

Ženy po celom svete posadla nová “dvojdňová diéta”. Pokiaľ si však myslíte, že sa KONEČNE podarilo nájsť spôsob, ako celé dni preležať na gauči s kebabom v ruke a mať tip-top figúrku vďaka dvom dňom na šalátoch, ste na omyle. Pre krajšie telo budete musieť spraviť trošku viac. Ak potrebujete zhodiť napríklad 10 kíl, vďaka tomuto triku sa vám to v priebehu niekoľkých týždňov rozhodne podarí.

1. Zbohom, cukor náš každodenný

Zrejme ste očakávali, že ako prvé sa z vášho jedálnička musí stratiť ten sladký pokrm dodávajúci toľko šťastia a energie. Okrem cukru zabudnite i na alkohol a v najlepšom prípade i kofeín. Veď na jeden – dva mesiace to zvládnete a potom šup-šup, milá jeseň, vráť nám opäť dlhé tričká, pod ktoré schováme, čo sa len zmestí!

2. Prečo práve 2 dni?

Základom dvojdňovej diéty sú, “prekvapivo”, dva dni v mesiaci, počas ktorých vystavíte svoje telo vytúženému detoxu od všetkého toho odpadu, ktorý sa vám nahromadil v tele. Nebojte sa, nebudete len o čistej vode. Aj keď….

Hlavným pravidlom je počas obdobia detoxu piť len zeleninové šťavy. POZOR, len zeleninové, takže žiadne ovocné mňamky ako jahodovo-banánové smoothie, to by bolo až príliš jednoduché a svet žien tak skrátka nefunguje, však?

Vaše “prísne 2 dni v mesiaci” by mali byť najlepšie také, kedy nemáte toho veľa na práci, a tak nepotrebujete zvýšený prísun energie. Napríklad počas víkendu, určite nie počas pracovnej doby a za sebou idúcich nočných “12-tkach”.

Snažte sa pritom vypiť čo najviac čistej vody, úplné tabu je ALKOHOL, KOFEÍN či dokonca i jeho náhrada vo forme zeleného čaju. Skrátka, ráno, na obed a večer si dajte jedno zeleninové “smoothie-čko” a pomedzi to zostaňte dostatočne hydratované.

3. A čo zvyšok mesiaca?

Ak čakáte, že po skončení dvoch dní odriekania nastane deň spásy vo forme hranoliek s vyprážaným syrom, opäť OMYL! Počas zvyšného mesiaca sa snažte držať správny pomer bielkovín, tukov a sacharidov. Ako? Prijímajte čo najviac živín z potravín, ako sú vajcia, ľahké syry, oriešky či kokos. Rastlinný olej, samozrejme, nahraďte kokosovým alebo olivovým.

Pre lepší efekt začleňte do svojho dňa dlhšie prechádzky, napríklad so psom. Počas aktuálnych horúčav však odporúčame tieto výlety za krajšou postavou praktikovať buď skoro ráno, alebo neskoro večer, kedy na vás nesvieti priame slnko. Predsa len, leto už ukázalo svoju silu, tak vám prajeme veľa šťastia a ešte viac zhodených kíl!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Pixabay.com