young cute party girl like barbie on pink background with disco ball and crown smiling

Nalejme si čistého vína, všetci chceme byť úspešní. Nikto si dobrovoľne nevyberie kariéru lúzra. A ak predsa len, tak má určite adresu prechodného pobytu v psychiatrickej liečebni. Aj vy sa možno závistlivo pozeráte na nové auto suseda, ktorý stihol štyrikrát prepadnúť a potom so školou nadobro sekol, zatiaľ čo vy sa snažíte uchmatnúť si posledné voľné miesto v mestskej hromadnej doprave. V rámci možností si urobíte pohodlie a pokúšate sa nevoňať pazušnú jamku tety, ktorá stojí priamo nad vami. Aby vám čo rýchlejšie prešla cesta, otvárate tento článok v duchu modliac sa za to, aby ste neprečerpali internetové dáta v mobile.

Zasa to nevyšlo a vy sa musíte postaviť babičke, ktorá sa znenazdania objaví priamo nad vami. Keďže vás matka dobre vychovala, postavíte sa a pokračujete v čítaní.

„Neznášam svoju prácu!“

Usmejete sa, pretože hovoríme o vás? Aj keby vašou pracovnou náplňou malo byť počítanie mravcov v mravenisku, skúste nájsť na tom niečo pozitívne. Aj keď len to, že nemusíte pracovať v zatuchnutej kancelárii, ale v teréne.

„To nie je fér!“

Úspešní ľudia sa obvykle nesťažujú. Berú život taký, aký je, so všetkými farbami. Keď si nabudúce vyjdete s kamarátom na pohár vína, skúste si zahryznúť do jazyka. Usmejte sa, tešte sa, že sa vám podarilo kúpiť vcelku zachovalú vianočnú jedličku. To, že vás kolegyňa ohovorila pred šéfom, si nechajte pre seba. Kamaráta to určite nebude baviť počúvať neviem koľkýkrát.

„Takto sa to predsa nerobí!“

Stávajú vám vlasy dupkom, keď sa váš kolega rozhodne robiť niečo inak? Mravce sa predsa počítajú zo severnej strany. Všetko je však len uhol pohľadu, a preto neodmietajte inú možnosť len z dôvodu, že ste ju nevyskúšali. Je dokázané, že úspešní ľudia sa neboja nových zmien a prístupov. Tak šup, šup medzi nich.

„Toto nie je moja starosť!“

Samozrejme, nikto vám nekáže, aby ste si všetky úlohy kolektívu brali na svoje plecia. Ale tímová práca občas vyžaduje obety. Dnes pomôžete kolegovi vy, zajtra vám to odplatí.

,,Nemám na výber!“

Aj vy si to myslíte? Spýtajte sa teda úspešného človeka, či je taktiež presvedčený o pravdivosti tohto tvrdenia. Pravdepodobne sa usmeje a vysvetlí vám, že máte na výber v každom okamihu života. Tak hlavu hore a nezabudnite vystúpiť na správnej zastávke, hoci ktovie. Aj predĺžená jazda v autobuse vám môže priniesť niečo nové. Možno práve dnes (ne)stretnete revízora.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Michaela G.
Som odchovaná na poctivej oravskej slanine, no presadila som sa k Nitre. Písanie ma fascinovalo od detských čias Brava, som autorkou ženských románov.:-)