Ženy používajú rôzne prípravky na suché a popraskané pery. Patrí medzi ne aj balzam značky EOS, s ktorým je väčšina žien nadmieru spokojná. Ako to však býva zvykom, každá minca má dve strany.

Celosvetový fenomén, ktorého tvar pripomína vajíčko, si pochvaľujú známe celebrity ako Christina Aguilera či kontroverzná Miley Cyrus. Kým ony majú zdravé vyživené pery, iné ženy trpia.

eos balzamy

Rozsiahle pľuzgiere, masívne vyrážky, ba dokonca krvácanie prinútili ženy z Kalifornie vyhľadať lekársku pomoc. Ich tváre ostali po používaní tohto fenoménu rozsiahlo poškodené a bolestivé. Následne, vďaka právničke Rachael Cronin, podali hromadnú žalobu a žiadajú od firmy odškodné za ujmu na zdraví. Právnička dokonca na Facebooku zverejnila fotky, ktoré by mali odradiť ostatné ženy od používania spomínanej značky balzamov. Otázne je či nebol boj proti známej značke umelo vykonštruovaný, nakoľko prípravok používajú ženy na celom svete, vrátane celebrít.

eos

eos 2„Pevne veríme, že táto žaloba je neopodstatnená. Naše výrobky sú vyrobené s najvyššou kvalitou surovín a spĺňajú alebo prekračujú všetky bezpečnostné a kvalitatívne normy stanovené naším priemyslom a potvrdené náročným testovaním, ktoré vykonalo nezávislé laboratórium.“ vyjadrila sa spoločnosť EOS pre americký magazín TIME. Taktiež tvrdia, že zdravie a pohoda ich zákazníkov je ich najvyššou prioritou.

Foto: Facebook, Twitter