Sedem mesiacov po tom, čo herec oznámil svoju diagnózu HIV, sa začal výrazne orientovať na prevenciu tohto ochorenia. „Chcem pomáhať,“ povedal obľúbený záletník a predstaviteľ nezabudnuteľného Charlieho Harpera zo seriálu Dva a pol chlapa, Charlie Sheen. Jeho cieľom je, aby ľudia otvorene hovorili o kondómoch.

 

Charlie Sheen a HIV

Hollywoodsky herec Charlie Sheen otvorene hovorí o priebehu svojho ochorenia a zaujíma tiež novú rolu – rolu poradcu. Prednedávnom v rozhovoroch uviedol, že práve svoju slávu chce využívať na zvýšenie povedomia o se*uálnom zdraví. ,,Myslím, že určité veci sa dejú z nejakého dôvodu,” povedal. ,,A možno všetka tá pozornosť a skúsenosti, ktoré som nazbieral počas profesionálnej kariéry, boli podnetom k tomu, aby som začal vykonávať akýsi hlbší druh práce.“

Sheen sa rozhodol spolupracovať so značkou kondómov LELO HEX práve preto, že o antikoncepčných prostriedkoch ľudia neradi hovoria. „Práve tým, že sa do tejto kampane zapojí niekto, koho sa táto téma bytostne dotýka, ľudia začnú byť otvorenejší.“

Bezpečnejší styk

Práve bezpečnejší pohlavný styk je to, čo chce hollywoodsky herec svojou publicitou dosiahnuť. Domnieva sa, že ak o tomto probléme začne hovoriť známa osoba, ktorá ním trpí, ľudí to motivuje k prevencii a starostlivosti o seba aj v týchto intímnych oblastiach. Napriek významným pokrokom v liečbe HIV, počet infikovaných neustále stúpa. Každoročne ide približne o päťdesiattisíc ľudí, pričom Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že každý ôsmy nakazený ani len netuší, že ňou trpí.

Larry Corey, hlavná výskumníčka testovanie HIV vakcíny zdôrazňuje, že nevedomosť je hlavná príčina šírenia tohto vírusu. „Strávte päť sekúnd zavedením kondómu a predíďte tak stresu, ktorý vás môže prenasledovať po zvyšok života,“ uviedol Sheen v rozhovore pre People. Pokiaľ ide o vlastné hercove zdravie, v súčasnosti je zaradený do liečby prostredníctvom nového lieku s názvom PRO 140. Ide o injekciu raz týždenne s názvom „game changer“, ktorá má neuveriteľne veľa výhod, vrátane psychologických. „Nie si nútený brať prášky každý deň,“ povedal. Sheen dodal, že je nadšený byť súčasťou niečoho tak veľkého. ,,Myslím, že tým pomôžeme mnohým ľuďom.”

Foto: eskipaper.com | Video: YouTube | Autor: Romana

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)