Zo susedných Čiech k nám prichádza mimoriadne smutná a tragická správa. Známa speváčka s úchvatným hlasom podľahla v nedeľu večer nepriaznivému zdravotnému stavu. Věra Špinarová, jednoho dne se vrátíš… 

Věra Špinarová (65), úžasná česká speváčka so zlatom v hrdle, prehrala svoj boj o život 26. marca v podvečerných hodinách. Famóznej českej dive sa počas posledného koncertu v meste Čáslav v Stredočeskom kraji zastavilo srdce následkom kolapsu. Okamžite bola prevezená do nemocnice na JIS-ku, kde však upadla do bezvedomia. V nedeľu večer oznámil jej syn zdrvujúcu správu, že Věra Špinarová zomrela v nedeľu 26. marca vo veku 65 rokov.

„Chcel by som touto cestou poďakovať celému zdravotníckemu tímu a lekárom nemocnice v Motole za starostlivosť, ktorú mojej maminke venovali. Zároveň chcem poďakovať všetkým fanúšikom a priateľom za podporu a účasť v tejto ťažkej chvíli, ktorú ja a celá naša rodina prežíva,“ povedal syn Adam, ktorý dodal, že oznámi aj termín poslednej rozlúčky.

Věra Špinarová bola majiteľkou jedného z najúžasnejších hlasov v Čechách vôbec. Bola skutočným českým fenoménom a bude všetkým, vrátane jej fanúšikov a priaznivcov, neskutočne chýbať.

„Jednoho dne se vrátíš, Odpočívaj v pokoji“

Úžasná a nezabudnuteľná pieseň Věry Špinarovej

Zdroj: Facebook| Foto: Facebook | Video: Youtube