Koncom júla sa z Natálie Kočendovej stala druhá vicemiss a Miss Internetional českej súťaže krásy. V tom čase už 20-ročná plavovláska nosila pod srdcom dieťatko, na ktoré sa spolu s priateľom Lukášom Vlačuhom, známym pod prezývkou Laky Royal, veľmi tešili. Pred pár dňami však párik šokoval smutnou správou o potrate, pričom dvojica zverejnila foto vyplakanej Natálie s mŕtvym bábätkom. Bol to v takejto mimoriadne bolestivej situácii správny krok?

Namiesto toho, aby sa pripravovali na príchod prvého bábätka, sa musia vyrovnávať s jeho odchodom do nebíčka. Natálie Kočendová, ktorá sa počas leta tešila z veľkého úspechu na Miss Czech Republic a najmä z toho, že sa s priateľom, známym barberom Lakym Royalom, stanú v zime rodičmi, pred pár dňami zverejnila svoju fotku, na ktorej s utrápeným výrazom tváre drží mŕtve dieťatko.

 „Navždy tu budeš s nami. Navždy budeš môj milovaný syn. Moja fazuľka. Takú lásku a šťastie, ako som zažívala 6 mesiacov s tebou, som nikdy nezažila. Teraz to vystriedala neskutočná bolesť. Stratila som kúsok seba. Dala by som všetko za to, aby som opäť cítila tvoje kopance a po pôrode si ťa mohla vziať zdravého domov. Si ten najkrajší chlapec. Raz sa tam hore stretneme. Milujem ťa, moja malá láska,” znie popis pri zábere, aký sa na sociálnych sieťach často nevidí.

Kým jedni vyjadrujú nad nešťastnou dvojicou ľútosť a snažia sa ju podporiť, iným príde nemiestne zdieľať tak intímnu záležitosť na Instagrame. A čo si tom myslí odborníčka?

,,Strata dieťaťa počas tehotenstva je niečo, čo ženy sprevádzalo vždy. A vlastne ani to, na akej úrovni je dnes medicína, nemá dostatočnú páku, aby úplne odstránilo túto situáciu. Takže si myslím, že je veľmi dobre, že pani Kočendová tú fotku zvrejnila, pretože spravila obrovskú službu tomu, aby strata dieťaťa nebola tabu,” pre Blesk.cz uviedla Alena Peremská, riaditeľka Perinatálneho hospicu Dieťa v srdci.

Peremská si myslí, že kritika, ktorá sa strhla okolo Natáliinho záberu, je iba ukážka toho, ako je nastavená naša spoločnosť – smrť malého dieťaťa a ešte nenarodeného miminka je stále niečo, o čom sa nehovorí, a s čím sa nechceme zmieriť a pracovať s tým. ,,Chcela sa o tú bolesť podeliť a ja to vnímam ako veľmi zdravý krok, ako pre ňu, tak pre celú spoločnosť,“ vyjadrila sa.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/natalie_kocendova