Zo susedných Čiech k nám dorazila veľmi smutná správa o úmrtí jedného z najlepších hercov v našich končinách. V utorok vo veku 75 rokov naposledy vydýchol Václav Postránecký, ktorého si diváci pamätajú najmä z kultového filmu S Tebou mě baví svět.

Legendárny Čech už dlhší čas bojoval s vážnou chorobou, no ani napriek pretrvávajúcim ťažkostiam divadelné dosky neopúšťal. Počas života stihol v hereckom svete naozaj veľa – okrem divadelných predstavení či filmov sa venoval aj režírovaniu, dabingu a dokonca vyučovaniu, pričom nakoniec to dotiahol až na prezidenta Hereckej asociácie.

postranecky

Jeden z hlavných hrdinov nezabudnuteľnej komédie S Tebou mě baví svět odišiel do hereckého neba v kruhu najbližších. Václav Postránecký v utorok 7. mája 2019 po dlhom boji podľahol zákernému onkologickému ochoreniu, kvôli ktorému posledné dni strávil v nemocnici.

Informáciu o úmrtí herca potvrdil hovorca Národného divadla Tomáš Staněk pre spravodajský portál Novinky.cz. Jeho odchod je obrovskou stratou pre českú i slovenskú filmografiu. Príbuzným vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

vaclav postranecky

Zdroj: Novinky.cz | Foto: Instagram/irozhlascz, ct24zive, YouTube