Ak ste veľkými fanúšikmi značky Marc by Marc Jacobs, mali by ste rýchlo utekať do obchodov a kúpiť si všetky posledné kúsky. Značka MBMJ totiž vyhlásila oficiálne stanovisko, ktoré hovorí o tom, že obľúbený gigant vo svete módy končí!

Značkové, cenovo dostupnejšie veci, ktoré boli určené pre „nižšiu vrstvu“, teda obyčajných ľudí, sa pridávajú k prvej rade a zjednocujú pod Marca Jacobsa. Ten sa bude sústrediť už len na novú „Super-značku“ zameranú na high-end luxus až po high-street, čo nebude skutočne lacnou záležitosťou. Momentálne klesajú niektoré ceny MBMJ až pod 20 €.

Marc potvrdil zlúčenie značiek pre ,,bibliu módy“, Women´s Wear Daily: „Náš zámer je totožný s tým, ako keď sme ja a Robert (Duffy) začínali s Marc by Marc Jacobs alebo Marc no Jacobs. Veríme, že móda môže existovať vo všetkých cenových výškach. Môžu to byť žabky za 30 dolárov, veľmi drahé tričko; základom je poctivosť a celistvosť v rôznych typoch oblečenia. MBMJ nemala byť žiadna druhoradá značka alebo lacná náhrada. Sedím tu v kašmírovo hodvábnej mikine za 2000 dolárov, ktorú sme vyrobili za 15 rokov, adidasových teplákoch a bavlnenom tričku od American Apparel a na poschodí mám kožuch od Prady. Milujem tento mix vecí, vysoké a nízke, drahé a lacné, všetky tieto kontrasty každý deň aj mimoriadne.“

m2

Papiere potvrdzujú, že Katie Hillier, kreatívna riaditeľka MBMJ ostáva vo firme na zatiaľ neznámej pozícií, avšak osud dizajnérky ženskej kolekcie Luell Bartley, ktorá s Marcom pracovala dlhých 10 rokov, ostáva doposiaľ neznámy. Bola by však veľká škoda, keby tieto dve spriaznene duše, ktoré za posledné tri obdobia značku osviežili, rozdelil.

Je nepochopiteľné, že Marc ruší niečo, čo tvorilo 70% zisku celej firmy. Zmeny sa však zdajú ako začiatok veľkej éry pre Jacobsa. Dizajnér odstúpil z role kreatívneho riaditeľa značky Louis Vuitton v roku 2013, kedy sa chcel začať sústrediť na svoju vlastnú spoločnosť. Zdá sa, že krok zlúčiť svoje značky do jednej veľkej bol plánovaný už od tohto dôležitého momentu.

m5 m4 m3

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Twitter