Ak vás dnes zaskočil iný vzhľad obľúbenej modro-bielej stránky, nie ste samé. Celosvetovo najobľúbenejšia sociálna sieť sa totiž rozhodla filtrovať správy na našich nástenkách. Takto ich nájdete!

Modro-biely Facebook prichádza s ďalšou inováciou. Jeho nový vzhľad tak pochopiteľne zaskočil mnohých Slovákov, ale aj zvyšok sveta. Na nástenkách sa totiž odteraz budú zobrazovať len príspevky vašich priateľov a platené (sponzorované) reklamy. Ak ste sa teda zľakli, kam sa podeli príspevky vašich obľúbených stránok, skupín či obchodov, nepanikárte. Nájdete ich v novinke zvanej Prieskumník. 

Ak si teda chcete prezerať príspevky vašich obľúbených stránok, musíte na svojom počítači kliknúť na ikonu Prieskumník (v ľavom hornom rohu). Na mobiloch stačí kliknúť na ikonu rakety na spodnej lište. Neplatený obsah vašich obľúbených stránok sa tak už viac nebude objavovať na hlavnej nástenke: ,,Začíname so zavádzaním doplnkového feedu s obľúbenými článkami, videami a fotkami, ktoré sú automaticky prispôsobené pre každú osobu na základe obsahu, ktorý by pre nich mohol byť zaujímavý,“ vyjadrilo sa vedenie Facebooku pre techcrunch.com.

Pýtate sa, čo je za tým? Ak budú chcieť byť stránky naďalej viditeľné na hlavnej nástenke, budú si musieť zaplatiť. Facebook sa tak údajne snaží zvýšiť svoje príjmy alebo chce, aby ľudia strávili na modro-bielej sieti viac času.

Nepremeškajte naše zaujímavé príspevky jednoduchým zakliknutím upozornení a návštevou fanpage www.facebook.com/slovakwoman

Zdroj: Facebook, techcrunch.com | Foto: YouTube, Instagram, FB