Najnovšia výzva, ktorá obieha celý svet, tentokrát nie je zábavná, ale skôr nebezepčná a znepokojujúca. Hlava, v ktorej vznikol tento nápad, nemôže byť ani zďaleka v poriadku, pretože účastníci ,,hry” si koledujú o veľké zdravotné problémy!

Po celom svete momentálne koluje ďalšia ,,úžasná” výzva, do ktorej sa s radosťou zapája množstvo mladých ľudí. Zábavka s názvom ,,Tide Pod Challenge” je pravdepodobne zatiaľ tou najšialenejšou, vďaka ktorej si ľudia dokážu spôsobiť naozaj vážne zdravotné problémy. Je to priam neuveriteľné, no účastníci musia zjesť čistiaci prostriedok Tide, konkrétne jednu jeho kapsulu. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Bohužiaľ, nejde o žiadny výmysel a ako sa zdá, ľudia sú schopní naozaj všetkého.

Výzvy sa účastnia najmä tínedžeri, pre ktorých ide o nesmiernu zábavu. Lekári však ľudí varujú, aby takýmto veciam nepodliehali a nenechali sa zlákať. Prehlnutie čo i len malého množstva tohto pracieho prostriedku môže komukoľvek spôsobiť prinajmenšom dlhotrvajúcu hnačku alebo zvracanie. Niektorí vynaliezavci si kapsulu pridajú do rannej misky cereálií, iní ako polevu na pizzu. Nápadom, ako tento výrobok zjesť, majú ľudia po celom svete veľa, no na obale je jasne napísané, že jeho požitie môže byť škodlivé a účinky na ľudské telo až neuveriteľne negatívne.

Myšlienka na túto výzvu vznikla v populárnych internetových komiksoch, kde chce niekto zjesť Tide kapsulu, ktorá vyzerá ako sladká pochúťka. Spoločnosť sa však voči tejto výzve bráni a tvrdí, že výrobok by sa v žiadnom prípade nemal dostať do tela človeka, čo je znázornené a napísané aj na obaloch výrobkov. Odborníci preto ľudí varujú, nezúčastňujte sa tejto výzvy a dajte na svoj zdravý rozum.

Zdroj/Foto: Instagram/Bob Sakamano, Freepik