Keď sa k užívaniu drog prizná bežný človek, prichádza sedenie so psychológom, terapia, prípadne pobyt na odvykačke. Keď sa však k užívaniu drog prizná nejaká známa celebrita, v prvom rade spôsobí pobúrenie a šok fanúšikom, ale zároveň vzniká z tohto priznania aj veľký škandál. Nálepky s názvom ,,závislosť“ sa následne herec či hudobník už väčšinou nikdy nezbaví.

Povedzme si to na rovinu, vnímame ich ako polobohov, nadľudí, tých, ktorí sa neobávajú ničoho. Pravdou však zostáva, že aj oni sú len obyčajní ľudia, ktorí majú svoje neresti a závislosti, poruchy osobnosti, depresie, strach a iné obdobné problémy. Práve sláva je spúšťačom ich neistoty a strachu, ktorý ich ľahšie zvedie na zakázané ovocie. Symbolom závislosti v Hollywoode sú najmä herci, ako Johny Deep či Charlie Sheen, avšak skúsenosťami s drogami a inými omamnými látkami nezaostávajú ani iné celebrity.

Demi Lovato

Speváčka a herečka Demi Lovato sa v minulosti priznala, že bola závislá na kokaíne, pričom bez neho nevydržala dlhšie ako 30 minút. Drogu si preto nosila všade so sebou. Výrazné problémy mala i s depresiami a alkoholom, čoho následkom bolo jej dorezané telo. Dnes už je speváčka, našťastie, zo všetkého vonku.

Pink

Slávna americká speváčka sa priznala k závislosti na drogách, ktoré ju takmer pripravili o život. V hodine dvanástej sa rozhodla, že navždy skoncuje s užívaním extázy a LSD.

Angelina Jolie

Hollywoodska bohyňa a žena, ktorá pomáha desiatkam charitatívnych organizácii, má za sebou taktiež pekelne šťavnatú minulosť. Svetu priznala, že počas svojej mladosti vyskúšala každú, vtedy existujúcu drogu, čo bolo pri jej vtedajšej extrémne štíhlej postave priam hraničiace so smrťou. Okrem toho trpela i psychickými problémami a rezala sa nožom. Angelina sa neskôr dokonca pokúsila i o samovraždu, tento pokus bol však, našťastie, márny, inak by svet nezažil túto bravúrnu herečku, a to by bola škoda.

Zac Efron

Ani tento lámač ženských sŕdc nie je tak celkom čistý. Kedysi vychádzajúca hviezda série High School Musical nedokázala odolať omamným látkam, najprv začal alkoholom a následne vyskúšal i tvrdé drogy. Jeho závislosť prerástla v dlhodobé užívanie kokaínu, ktorého sa musel zbaviť až počas liečenia.

Mary – Kate Olsen

Herečka začala v roku 2004 trpieť poruchou príjmu potravy, z ktorej plynule prešla k závislosti na drogách. Jej priateľ a oscarový herec Heath Ledger zomrel v roku 2008 na predávkovanie, čo ju prinútilo so závislosťou nadobro prestať.

Russel Brand

Herec, spevák a komik sa priznal, že určité druhy závislosti ho sprevádzali už od detstva, prvou bola závislosť od čokolády, neskôr ho premohli filmy pre dospelých či alkohol až sa nakoniec dostal aj k drogám. Podľa komika sú však drogy a alkohol riešením a nie problémom. Absolvoval dve liečenia, posledné bolo, našťastie, úspešne a komik je už 12 rokov úplne čistý. V súčasnosti sa venuje protidrogovej prevencii najmä medzi mladými ľuďmi.

Fergie

Speváčka skupiny The Black Eyed Peas brala drogy už ako tínedžerka, začala extázou, potom pervitínom, pričom zostala na týchto látkach extrémne závislá. Podľa jej slov ju od istej smrti zachránila jej viera v Boha.

Foto: Twitter