Populárne celebrity sa okrem vlastných pracovných povinností neraz venujú aj reklamnej či propagačnej činnosti, za ktorú môžu zhrabnúť veľmi atraktívne finančné ohodnotenie. Nedávna akcia však v radoch známych tvárí vyvolala obrovský rozruch, pričom nie každá osobnosť má na celú záležitosť rovnaký názor.

Reč je o otvorení celkom nového online obchodu s názvom About You, o ktorom Slováci v uplynulých týždňoch počúvali doslova zo všetkých strán. Nielen internetové kanály a sociálne siete tak boli zaplavené fotkami úspešných celebrít navlečených do tričiek s reklamnými nápismi a všade sa hovorilo len o jedinom.

Emma Drobna

Zahájenie predaja bolo sprevádzané honosnou párty, kde nesmeli chýbať ani viaceré obľúbené postavy z nášho šoubiznisu, a to bez ohľadu na to, či sa rozsiahlej kampane zúčastnili alebo nie. S narastajúcim znečistením našej planéty, spôsobeným najmä neuváženým vyhadzovaním odevu, sa však vo veľkom polemizuje o tom, či bol takýto cirkus okolo otvorenia obchodu naozaj nevyhnutný.

Nový čas preto oslovil zopár celebrít s cieľom získať od nich vyjadrenie k novému e-shopu, ktorého hlavnou ikonou sa stala speváčka Emma Drobná. Zistením bolo, že táto problematika rozdelila slávne osobnosti na dva tábory – kým jedna strana tvrdí, že predajne s oblečením za mrhanie tovaru zákazníkmi nemôžu, druhý tábor prehnanú propagáciu tejto veci práve od slávnych mien neváhal ostro skritizovať.

Názory osobností sa líšia

,,Myslím si, že niektorí influenceri majú veľkú silu ovplyvňovať mladých ľudí a mali by rozmýšľať aj nad tým, aký dopad môže mať spolupráca s istými značkami, “ ohodnotila veľkú marketingovú akciu PR špecialistka Babsy Heribanová. Podobný postoj zaujala napríklad aj moderátorka Adela Vinczeová.

Adela Vinczeová

,,Každý má slobodu sa spájať, s čím chce. Neviem ani, či som bola na akciu pozvaná, ale aj keby som bola, asi by som nešla, lebo podobné podujatia nie sú úplne v mojom záujme,” odvetila diplomaticky. Manželka šéfkuchára z Markízy Martina Záhumenského však vo svojich vyjadreniach na margo celebrít už taká mierna nebola.

,,Bravo About You. Marketingové nástroje máte zmáknuté a presne poznáte svojho klienta. Za (veľmi) veľa peňazí, (veľmi) málo muziky. Celý cirkus okolo About You je smiešny. A naše ovečky „celebrity“ sa tam všetky dali nahnať a fotia sa s cukrovou vatou a 100% úprimnými úsmevmi,” Zdenka Záhumenská rázne reagovala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Čerstvý slovenský e-shop si však niektoré celebrity zastali. Herečka Zuzana Vačková či fitnes tréner Martin Šmahel poukázali najmä na fakt, že za znečistením prostredia stoja ľudia vyhadzujúci nositeľné kúsky odevu. Žiadna z predajní tak podľa nich nemôže za to, že sa oblečenie ďalej nerecykluje. A aký máte na to názor vy? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov na Facebooku.

Martin Smahel

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/Emmadrobna, martinsmahel, tvmarkizaofficial