Po obrovskom škandále, ktorý spôsobila bývalá tenistka Dominika Cibulková, keď sa v piatok nechala predčasne očkovať proti koronavírusu, premiér Igor Matovič na svojom Facebooku naznačil, že si dokáže predstaviť propagáciu vakcinácie za pomoci známych tvári slovenského šoubiznisu. Niektoré “celebrity” už na túto skutočnosť stihli zareagovať. 

,,Nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka budú verejne zaočkovaní 3 – 4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi. Ešte inak – robiť to tajne, nie je fér, urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci. Robme dobré veci,” napísal na Facebook predseda vlády Igor Matovič, ktorého vyjadrenie sa u obyvateľov Slovenska s pochopením nestretlo.

igor matovič

Z okolia tunajších vplyvných influencerov stihla promptne zareagovať úspešná podnikateľka Zuzana Plačková. ,,Nie je problém! Pôjdem, keď treba,” stručne uviedla na svojich sociálnych sieťach instagramová kráľovná, kdežto známy markizácky moderátor a ekológ Viktor Vincze venoval tejto téme viac riadkov.

,,Všeobecne s tým v rámci osvety nemám problém. Pár takto “minutých” dávok môže priniesť tisíce zaočkovaných fanúškov, uvádza vo svojom Q/A vplyvný novinár, ktorý však “jedných dychom” dodáva, že vakcín nemáme na rozdávanie. ,,Je ale rozdiel, ak je vakcín nedostatok. Preto, keby napríklad mňa pozvali, navrhol by som, aby som síce išiel medzi prvými, ale až v rámci poslednej očkovanej skupiny, teda všeobecnej populácie, čiže po zaočkovaní všetkých ohrozených, ktorí o dávku mali záujem. Akékoľvek predbiehanie, navyše bez osvetovej pozvánky, je, samozrejme, nesprávne,” prispel svojím triezvym vyjadrením k celej veci Vincze – ten len pred časom sám bojoval s nákazou Covid-19.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Plačková a Viktor Vincze očkovanie

Foto/Zdroj: Instagram/queen.plackova/viktorvincze, Facebook – Igor Matovič