Takmer každá z nás sem tam bojuje s prebytočnými kilami, ktorých by sme sa najmä v čase blížiacej sa plavkovej sezóny rady zbavili. Na internete sa dá nájsť množstvo účinných diét, no tie zväčša trvajú niekoľko týždňov. Čo tak zbaviť sa nežiadúceho tuku za pár dní?

U celebritných dám sa obrovskej obľube teší rýchla a vysoko efektívna jahodová diéta. Odskúšali si ju svetoznáme krásky, ako napríklad Victoria Beckham či Kim Kardashian, ktorá sa k nej údajne vracia vždy, keď sa na ňu nabalí nejaké to kilečko naviac.

kim kardashian

Jahody sú dostupné ovocie, nachádzajúce sa skoro v každej predajni potravín. Pýšia sa vysokým obsahom vitamínu C a minerálov, pričom patria k najsilnejším potravinovým antioxidantom. Vďaka ich konzumácii preto nielenže dokážete veľmi rýchlo chudnúť, ale taktiež svojmu organizmu doprajete blahodarnú detoxikáciu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

jahody

Princíp jahodovej diéty je veľmi jednoduchý a dá sa ľahko prispôsobiť potrebám. Väčšinou trvá 3 až 4 dni, pričom v úvodný deň je dovolené jesť len samotné jahody a zapíjať ich čistou vodou. Podľa odporúčaní by sa malo jednať o porciu 1,7 kilo jahôd za deň. Ďalšie dva – tri dni pridávate do jedálnička ľahké potraviny ako napríklad jogurt, cottage syr, tvaroh, celozrnný chlieb, cestoviny alebo mascarpone.

Pravidlom ostáva, že uvedené suroviny zakaždým skombinujeme s jahodami a to v množstve päť krát denne. Takýmto spôsobom by ste mali v priebehu pár dní zhodiť približne štyri kilogramy. Najväčšou výhodou spomínanej diéty je jej šťavnatá príchuť a možnosť sa k nej v prípade potreby kedykoľvek znovu vrátiť.

chudnutie

Zdroj: Zdravi.euro.cz, Internet | Foto: Instagram/Kimkardashian, Pexels.com