Práca čašníka nie je vôbec taká jednoduchá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Neustále musíte byť v strehu, usmievať sa, rozdávať dobrú náladu a plniť priania zákazníkov (teda aspoň tak by to malo vyzerať). Za svoju dobre vykonanú prácu očakávate sprepitné, ktoré vás ešte viac namotivuje. Na tringelt, ktorý si vyslúžil Kasey Simmons pracujúci v Applebee’s bare v Dallase, čašník len tak nezabudne.

Žena, ktorá si objednala najlacnejšiu položku z celého nápojového lístka, konkrétne ochutenú vodu, mu nechala také sprepitné, o ktorom sa mu ani nesnívalo. Hoci celá útrata ženy bola 0,37 dolárov, Kaysemu nechala neuveriteľný tringelt vo výške 500 dolárov. Nebolo to však preto, že by sa jej mladý muž nejak páčil alebo by ho chcela zbaliť. Jej dôvod vás skutočne chytí za srdce.

image

Deň predtým Kasey nakupoval v miestnych potravinách. Keď stál pri pokladni, odrazu si všimol smutnú, skľúčenú ženu, ktorá zjavne potrebovala dávku pozitívnej energie. Hoci ju ostatní ľudia v obchode obchádzali a tvárili sa, že ju nevidia, Kasey sa k nej prihovoril a snažil sa jej vyčariť úsmev na užialenej tvári. Aj keď mu žena neprezradila dôvod trápenia, podarilo sa mu zlepšiť jej náladu a dokonca jej zaplatil celý nákup. V tých najhorších situáciách dokáže pomôcť i to, že sa o vás niekto zaujíma.

image

Sprepitné vo výške 500 dolárov, ktoré si Kasey vyslúžil počas svojej služby v bare, bolo od dcéry tejto užialenej ženy. Vysvetlenie, prečo mu dala takú vysokú odmenu uviedla na malom servítku. Jej matka trpela veľkou úzkosťou, keďže práve v tom čase bolo tretie výročie úmrtia jej otca. Staršia žena tieto dni prežívala naozaj ťažko. Keď sa jej však Kasey prihovoril a povedal jej, aká je krásna, zlepšil jej náladu a z obchodu sa vrátila ako úplne iná žena. Odkedy jej manžel zomrel, dcéra ju nikdy nevidela takú vysmiatu. Práve preto sa chcela neznáma darkyňa šľachetnému čašníkovi odvďačiť za jeho humánny čin. Takéto milé situácie nám stále dokazujú, že dobrí ľudia ešte nevymreli.

image

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.