Keď sa povie Chanel, každej žene aspoň trošku poskočí srdce a podlomia sa kolená. Luxus, štýl, elegancia, sen. Je to ako vysloviť zaklínadlo a ocitnúť sa v rozprávkovom svete. Jeho kráľ, Karl Lagerfeld, predstavil v Ríme novú kolekciu pre-fall 2015/2016 a ide o skutočný estetický zážitok.

,,Pre-fall” alebo medzikolekcie sú navrhované tak, aby vyplnili miesto medzi hlavnými sezónami jar/leto a jeseň/zima. Nejde síce o haute-couture, ale o to viac sa návrhári vyhrávajú s prostredím, v ktorom svoje diela prezentujú. Už dávno nejde len o nudné prehliadkové móla.

Chanel pre fall 2016

Chanel predstavil kolekciu na nasledujúci rok vo veľkom štýle. Prehliadka sa konala v Ríme a Lagerfeldovi sa tam podarilo preniesť atmosféru srdca Paríža. A to doslova!

Chanel

Pozrieť si poslednú prehliadku značky Chanel je ako sledovať klasický film. Kulisy parížskych ulíc, romantické osvetlenie, terasy so stolíkmi a stoličkami. A samozrejme, elegantné a krásne módne kúsky. Modelky sa prechádzali v podvečernej tme sadajúcej na mesto po uliciach tesne po daždi, s rukami ležérne založenými vo vreckách a ich kroky sprevádzal vtáčí spev.

Aj toto je dôkaz, že štýlovú atmosféru Paríža je možné vytvoriť kdekoľvek. Stačí sa nechať inšpirovať.

Zdroj: Pinterest, Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Silvia
Miluje kávu, knihy, umenie, módu a písanie. Je presvedčená, že inšpirácia je všade okolo a aby bol človek šťastný, musí sa vedieť nadchnúť pre to, čo má rád a čo ho obklopuje.