Na popredného politika Borisa Kollára sa valí kritika zo všetkých strán. Známy boháč síce obvinenia z podvodného získania magisterského titulu odmieta, avšak do karát mu nehrá ani nedávne odhalenie o existencii jedenásteho potomka s mamičkou Miriam. Po nečakanom udelení pomyselnej milosti od premiéra Igora Matoviča sa k aktuálnemu dianiu v našom politickom svete vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová – tá už ale taká mierna nebola.

Pri zostavovaní vlády sa štvorčlenné koaličné zoskupenie bilo do pŕs, že s podvodmi a klamstvami v systéme nastal definitívny koniec. Dôvera národa v aktuálnu koalíciu ale dostáva poriadne na frak, v pozadí čoho stoja najmä škandály v hnutí „Sme rodina“.

Boris Kollár

Boris Kollár získal so svojimi stúpencami nemalé percento volebných hlasov, preto sa teraz ľudia domáhajú jeho odstúpenia. Zatiaľčo si líder Obyčajných ľudí kolegu zastáva a namiesto jeho odvolania plánuje obrovskú vysokoškolskú reformu, hlava nášho štátu nepriamo naznačuje, že nová vláda v očiach občanov zlyháva.

,,S nástupom novej vlády boli oprávnene spojené veľké očakávania verejnosti. Získala silný protikorupčný mandát, aj silný mandát na zmenu výkonu politickej moci. Pre budovanie dôvery verejnosti v spravodlivosť a inštitúcie je ale potrebné, aby vládni politici dôsledne dodržiavali také isté princípy, aké z opozície žiadali od svojich oponentov,“ znejú slová z úst Zuzany Čaputovej, ktoré sa u publika stretli s veľmi kladnými ohlasmi. Slováci tak dávajú čoraz hlasnejšie najavo, že poprední vládnuci predstavitelia vo svojich kruhoch nemerajú rovnakým metrom, ako to robili pri hodnotení svojich predchodcov, čo si už zjavne všimla i samotná prezidentka.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/Zuzana_caputova | Foto: Instagram/Zuzana_caputova, Facebook/Sme rodina