Už necelé dva mesiace sa v slovenskom prezidentskom kresle nachádza právnicky vzdelaná Zuzana Čaputová, ktorej pôsobenie sa zatiaľ stretáva s veľmi pozitívnymi hlasmi nielen v našej krajine. V rámci zodpovedných povinností musí hlava štátu neraz vycestovať aj do zahraničia, no nedávny odchod pani prezidentky sa udial v čase jej osobného voľna.

Každý úradník na vysokom poste sa musí riadiť protokolom a určitými pravidlami, aké možno nie sú vždy úplne príjemné. V záujme bezpečnosti štátnikov je ale nutné, aby bola ich domáca i zahraničná výprava starostlivo kontrolovaná.

Zuzana Čaputová

Svoje o tom vie aj Zuzana Čaputová, ktorá sa spoločne s dvomi dcérami vybrala pred pár dňami relaxovať k Stredozemnému moru. Pani prezidentka počas tohto výjazdu dokázala, že sa nie vždy drží zaužívaných zvyklostí, keďže vládnu letku vymenila za bežnú komerčnú linku. Jedno si ale dovoliť nemohla – úradujúcu hlavu štátu musia podľa prísnych nariadení vždy sprevádzať členovia ochranky, a to aj počas súkromnej cesty.

„Pani prezidentka strávi dovolenku so svojimi dcérami na ostrove v Stredozemnom mori. Aj na dovolenke ju bude sprevádzať ochranka, pretože nie je možné, aby hlava štátu zostala bez ochranky ani počas dovolenky,“ objasnil hovorca Zuzany Čaputovej pre magazín Šarm.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová

Zdroj: Sarm.pluska.sk | Foto: Facebook/Zuzana Čaputová