V polovici júna, keď sa na Slovensku končil vyhlásený núdzový stav, sme sa takmer všetci nádejali, že druhá vlna koronavírusu tak skoro nenastane. Nepríjemný šok na seba dlho čakať nenechal a už koncom leta sa musíme pripravovať na nové obmedzenia. Prezidentka Zuzana Čaputová dokonca informovala, že jedno zo slovenských miest znovu dostáva červenú stopku!

Za posledné týždne sa denný prírastok infikovaných pacientov s obávaným ochorením Covid-19 podstatne zvyšuje, čerstvo nakazení ľudia pribúdajú v desiatkach. Bolo len otázkou času, kedy sa k zhoršujúcej sa situácii vyjadrí hlava nášho štátu – vyjadrenie prišlo na sklonku augusta a je pomerne rázne!

zuzana čaputová

Epidemiologický stav a rastúce čísla prípadov v našej krajine kompetentných vôbec netešia, pristúpili preto k zásadnému rozhodnutiu. ,,Mesto Bratislava dnes na základe dát zmenilo COVID semafor zo zelenej fázy na červenú, krízový štáb znovu prehodnocuje zoznam bezpečných krajín. Na organizovanie rôznych akcií síce sú platné nariadenia hlavného hygienika, neznamená to ale, že pri iných sociálnych kontaktoch by neexistovali žiadne riziká prenosu vírusu,“ popredná štátna predstaviteľka informuje o tom, že občania hlavného mesta postupne rušia dohodnuté stretnutia, čomu ide príkladom i ona samotná.

Prezidentka nateraz ruší dohodnutý program

,,Červený semafor, ktorý dnes svieti v Bratislave, svieti na červeno aj pre mňa. Chcem sa za každých okolností správať zodpovedne a neísť na výjazd v situácii, keď pri množstve kontaktov na výjazde neviem ja a ani moji spolupracovníci vylúčiť riziko prenosu vírusu. Považovala by som to za nezodpovedné. Svoj výjazd preto odkladám na priaznivejšiu pandemickú situáciu a teším sa na stretnutia v Nitre a v Nitrianskom kraji neskôr,“ tvrdí Zuzana Čaputová, ktorá mala v týchto dňoch absolvovať viacero dôležitých rokovaní v Nitre a blízkom okolí.

Na základe slov pani prezidentky teda môžeme opäť očakávať, že konzílium odborníkov prinesie v najbližších dňoch nové nariadenia, týkajúce sa minimálne prehodnotenia už spomenutého cestovania či organizovania hromadných podujatí. Nateraz blondínka aspoň verejne vyzýva ľudí k zvýšenej opatrnosti a individuálnej zodpovednosti s cieľom lepšie zvládnuť neľahký boj s koronavírusom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová koronavírus

Zdroj|Foto: Instagram/Zuzana_caputova